• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בנגב מתחילים להבין: גל תחלואה שני הוא עניין של זמן

רק מעטים עוטים מסכות, שומרים על מרחק במרחב הציבורי והתוצאה: אלפי תלמידים בבידוד, עליה בתחלואת הקורונה ובסורוקה פתחו מחדש את מח' הקורונה

צילום המחשה: דוברות מד''א

אחרי שלמעלה מ-2,000 תלמידים בבאר שבע, בגן, ביסודי ובתיכונים הוכנסו לבידוד בשל חשיפה לחולה קורונה מאומת  - ואחרי שמשרד הבריאות פרסם נתונים מדאיגים לגבי העליה בתחולאה בערים בנגב, ברור כי גל שני של תחלואה באיזור הוא עניין של זמן. סיור לא מדעי ברחובות, במרכזי בקניות ובחלק מבתי הקפה נראה כי רוב אנשים לא עוטים מסכות, במקרה הטוב אלה מונחות על הסנטר או במרפק. ההוראות בדבר הצפיפות לא מקויימות על ידי הלקוחות ואלה כועסים ואפילו מאיימים על מי שמעיר להם. 

עם זאת, במקומות העוסקים בממכר אוכל (דוכני פלאפל, בתי קפה ועוד), אכן הותקנו אותן מחיצות שדורש משרד הבריאות ואלכוג'ל זמין לכלל הלקוחות. 

אחרי שחולת הקורונה האחרונה בסורוקה עזבה לפני למעלה משבוע, הוחלט על סגירת מחלקת הקורונה, אלא ​​​​​​​בימים האחרונים מסתמנת עלייה בהיקפי התחלואה באזור הדרום והמחלקה נפתחה מחדש.  מחלקת הקורונה החדשה בסורוקה אוכלסה כבר שלשום ומאושפזים בה כעת 6 מטופלים: שניים במצב בינוני והיתר במצב קל, ביניהם גם ילדה בת 5 ואמה.

מפת מוקדי התחלואה: ברהט וחורה בנגב האכיפה אינה מספיקה (מקור: מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה)
​​​​​​​


ד"ר אורי גלנטה, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ פנימי ומנהל מחלקת קורונה בסורוקה: "קיימת מגמת עלייה במקרי הידבקות באזורנו והחזרה לשגרת  קורונה מצריכה מכולנו לנהוג באחריות ולהקפיד על הנחיות של עטיית מסכות, ריחוק חברתי והיגיינת ידיים.  רוב החולים אמנם סובלים מתסמינים קלים אך חלקם עלולים לפתח דלקת ריאות קשה במהלך המחלה, שבמקרים קשים מצריכה הנשמה וטיפול באמצעים מורכבים, כפי שראינו בגל הקודם. יש לעקוב אחר הופעת התסמינים. המחלקה שלנו ערוכה לטיפול בחולים, ותיתן מענה בהתאם להיקפים הנדרשים".

ד"ר דן שוורצפוקס סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה ומנהל המיון הפנימי: "בימים האחרונים אנו מזהים עלייה משמעותית במספר המטופלים במלר״ד המאובחנים כחולי covid 19. במלר״ד סורוקה ממשיך לפעול מיון נשימתי אותו פתחנו לראשונה בארץ עם פרוץ המגיפה. זהו אתר ייעודי למטופלים החשודים כחולים בקורונה ובו הם מבודדים משאר המטופלים, עוברים הערכה מלאה ובהמשך החלטה באם לשחררם לבידוד ביתי או לאשפזם".

בין מוסדות החינוך בהם התגלו חולי קורונה מאומתים ונסגרו: מקיף ג', מקיף ו', גן ילדים ואתמול נוסף  גן אל-יקוט ברהט. 


תגובות

End of content

No more pages to load