• 05 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

3 שנים אחרי: המדינה הרסה את בית המחבלים שרצחו את רון קוקיא ז''ל

רון קוקיא נרצח בחתנת אוטובוס בערד על ידי מחבל תושב כסייפה, שנידון למאסר עולם. אביו של קוקיא: ''בבית זה גרו שני הרוצחים יחד עם אביהם הפוליגמי שהלין אחת מנשותיו הפלסטינית השב''חית אם אחד הרוצחים''

הריסת בית המחבל (צילום: משטרת ישראל)

ביתם של שני אחים למשפחת אבו ג'ודה, אשר רצחו את החייל רון קוקיא ז''ל, נהרס הערב על ידי יחידת האכיפה באגף הפיקוח של משרד האוצר.‎ תפקידה של היחדיה: לאכוף בניה בלתי חוקית שאוכפת עבירות של בנייה לא חוקית‎.

רון קוקיא ז"ל שירת כלוחם בחטיבת הנח"ל. הוא נרצח בפיגוע דקירה, בעת שהמתין  בתחנת אוטובוס בערד,  בדצמבר 2017. המחבל, חאלד אבו ג'ודה תושב כסייפה, הורשע  בעבירת רצח בכוונת תחילה בפיגוע טרור, ניסיון רצח והחזקת סכין. לפני כשנה, במרץ 2019, נידון למאסר עולם.

וידאו: הריסת בית המחבל (צילום: יח' האכיפה)
​​​​​​​

משפחת קוקיא מסרה: "המשפחה נמצאת בקשר עם גורמי האכיפה וקיבלה עדכון. לאחר ההריסה החלקית שביצע האב בפברואר ובאיחור, היום השלימה המדינה את הריסת הבית הלא חוקי שהיה בהלכים משפטיים כחמש עשרה שנה. בבית זה גרו שני הרוצחים יחד עם אביהם הפוליגמי שהלין אחת מנשותיו הפלסטינית השבחית אם אחד הרוצחים. כזכור משפחת קוקיא לא קיבלה ההתנצלות של אבי הרוצחים כשבוע לפני מועד ההריסה החלקית. משפחת קוקיא תמשיך ללוות את הענישה בקנס על אי ההריסה בזמן ובמשפט של אבי הרוצחים על הלנת השבחית. אנו מודים לשר אוחנה על שיחת הטלפון האישית שלו היום אל משפחת קוקיא''.

תנועת ''אם תרצו'', שליוותה את המשפחה, מסרה: ''טוב עשתה מדינת ישראל כי הרסה את בית משפחת המחבלים, זרע הפורענות, מהם יצאו רוצחו של רון ז"ל. הגיע הזמן שמהלכים כאלה לא יקרו שנים אחרי הרצח אלא מיד לאחר פיגוע. כל מחבל שפל חיייב לדעת כי באם ירצה לבצע את זממו ביתו יהרס ומשפחתו תגורש לאלתר. תנועת "אם תרצו" יחד עם פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות תמשיך להיות חוד החנית בקידום חבילת ההרתעה נגד המחבלים השפלים."

תגובות

End of content

No more pages to load