• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ציפורה חלפון ורוה''ע ב''ש הציעו לסייע להביא למנוחות את יהודה ז''ל

יהודה בילוג ז''ל, שטבע באשדוד, לא יכול היה להיקבר מאחר ולמשפחתו לא הייתה אזרחות ישראלית. בעקבות פניית ציפורה חלפון, רוה''ע ב''ש הציע שייטמן ב''מנוחה נכונה'' בעיר, בינתיים נמצא פתרון

יהודה בליוג ז''ל (צילום: פייסבוק)

סיפור קורע לב, שרק המציאות הישראלית יכולה ליצור: יהודה בילוג ז''ל, תושב רחובות, בן 14, טבע למוות בחוף אשדוד, בשבוע שעבר ושעות ארוכות חלפו עד שנמצאה גופתו, ביום שישי לפנות בוקר. למרבה התדהמה, התברר למשפחתו שהוא לא יכול להיקבר בישראל, למרות שנולד בה, מאחר ולהוריו אין אזרחות ישראלית, אלא רק של הפיליפינים. על מנת שייובא למנוחות היה על משפחתו לשלם עשרות אלפי שקלים עלות קבורה, סכום שלא היה מצוי בידם.

חבריו הצליחו לאסוף את סכום הכסף הדרוש, כאשר הסיפור הובא לידיעת ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' ולמנהל עמותת מנוחה נכונה, מוריס כלפון, על ידי יו''ר המתנדבים ב''יחד למען החייל'', ציפורה חלפון, שהסיפור נגע לליבה ואף פרסמה קריאה לסיוע ב''באר שבע ביחד''. ''לא ייתכן שילד לא יובא למנוחות משך יומיים, הדעת לא נותנת את זה'', אמרה. ציפורה פנתה לעוזר ראש העיר, צביקה כהן, שהביא מיד לידיעתו של דנילוביץ' ושל עמותת מנוחה נכונה בבאר שבע, אשר נרתמה לסייע.

בית העלמין של מנוחה נכונה בבאר שבע הוא  בית העלמין האזרחי היחידי באיזור, בו נטמנים מי שמטעמי תפיסת עולם מבקשים קבורה אזרחית.  מדובר בבית עלמין המנוהל ברגישות ובהבנה, ומהווה דוגמא לבתי עלמין אחרים, דומים בארץ.  ההצעה הייתה להביא את יהודה בילוג למנוחות בב''ש, מבלי שמשפחתו תצטרך לשאת כלל בהוצאות, מלבד אולי תשלום סמלי, שגם עליו וותירו מטעמים הומניטריים.

הנער יהודה בילוג ז''ל נולד בישראל להורים אזרחי הפיליפיניים. הוא הרגיש ישראלי והיו לו חברים ישראלים בעיר מגוריו. משפחתו מוכת הצער, הייתה אובדת עצות והעניין נגע כאמור ללבה של ציפורה חלפון, שבימים רגילים מסייעת לחיילים בכל דבר אפשרי, אך לא אחת נרתמת למען נזקקים.

בינתיים, עניין קבורתו של יהודה סודר, אחרי שלשכת שר הדתות הרב יעקב אביטן פעלה מול יו"ר המועצה הדתית באשדוד, הרב עובדיה דהאן, והנער ייטמן בבית העלמין באשדוד, בקבורה אזרחית, הערב, ראשון.

חובש מגן דוד אדום, אוראל אסולין, היה בין הראשונים להגיע לזירה בה נמצאה גופתו של הנער: "כשהגענו לחוף ראינו את הנער שוכב בסמוך לקו המים כשהוא מחוסר הכרה לאחר שאזרחים משו אותו מהמים. זו טרגדיה קשה, לפני יומיים בשעות הערב שהוזעקתי לחוף לאירוע הטביעה והתברר הוא נעד התפללתי לשלומו וקיוויתי לנס אבל לצערי היום הוא אותר ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

​​​​​​​ראש העיר רחובות, רחמים מלול כתב דברי הספד: ''עצב גדול עם מציאת גופתו של יהודה בילוג ז״ל. כולנו שולחים תנחומים וחיבוק גדול להוריו ולמשפחתו, ומשתתפים בצערם הגדול. בימים האחרונים ליווינו אותם בחרדה גדולה, ולצערינו החשש הגדול התממש״

תגובות

End of content

No more pages to load