• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שר הבריאות בביקור בסורוקה: ''מתקרבים ל-200 חולי קורונה ביום''

השר יולי אדלשטיין סייר בבית החולים הבאר שבעי והתריע: ''אם לא נתעשת - נגיע למצב בעייתי''. מספר חולי הקורונה מתקרב ל-200 ליממה, הממשלה ביטלה את ההקלות הקרבות: אין רכבות, לא תתחדש הפעילות התרבותית

השר אדלשטיין בסורוקה, הבוקר (צילום: דוברות השר)

 "העלייה בתחלואה בקורונה מתקדמת בצורה דרסטית ואנחנו מתקרבים ל-200 חולים ביום. לא צריך מודלים מורכבים כדי להבין שאם לא נתעשת - נגיע למצב בעייתי" - כך אמר בביקור מקצועי ראשון שר הבריאות, יולי (יואל) אדלשטיין, במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה מקבוצת כללית. אל הסיור התלווה סגן שר הבריאות, יואב קיש.

וידאו: תדרוך שר הבריאות בסורוקה (צילום: דוברות השר)
​​​​​​​על רקע העליה בתחלואה הוחלט להקפיא את כל ההקלות שהיו מתוכננות לזמן הקרוב: פתיחת מוסדות תרבות, קיום הופעות, פתיחת המוסדות להשכלה גבוהה, חידוש חלקי של התעפוה האזרחית והפעלת הרכבות. העליה בתחלואה בימים אלה משקפת את המצב לפני שבועיים ולדברי אנשי רפואה, משקפת את אותה ''עליה מעריכית'', הכפלה בכמות החולים, ממנה חוששים במערכת הבריאות ובגללה יהיה צורך להכניס את המשק שוב לסגר. 

אדלשטיין התייחס לדחיית חידוש תנועת הרכבות: "המראה של אנשים בקופסת סרדינים, אוכלים ושותים ללא מסיכות - לא נוכל להרשות לעצמנו". עם זאת, בתחנות האוטובוסים העומס גדול. אי חידוש הרכבות פוגע בצורה אנושה בחלום לשנע אלפי עובדי היי טק לנגב ובעבודה של באר שבעים במרכז הארץ. 

אין רכבות וזה מה שקורה בקו לבאר שבע: עומס מחריד וסכנת הדבקה מוגברת... (דרך הדף של אוטובאסה)

​​​​​​​


התמונות בבאר שבע, כמו במקומות אחרים בארץ, מטרידות: מעטים חובשים מסכות ועוד פחות שומרים על מרחק. עוטי המסכות הם בעיקר אנשים מבוגרים, צעירים מניחים את המסכה על הסנטר או במרפק. העליה בתחלואה משקפת את הירידה במשמעת הכללית וככל הנראה, מתקרב הרגע בו הממשלה תיאלץ להכריז על הגבלות, עם כל ההשלכות שבכך - בועיקר הסכנה שעסקים נוספים יקרסו בנגב ואלפים יצטרפו למעגל האבטלה.

צילומים שנערכו באופן אקראי הבוקר, באתר מרכזי בב''ש. רבים ללא מסכות (צילומי גולשים שהועברו למערכת)


ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה התריע בפני השר ממה שעלול להתרחש בחורף הקרוב, כשאל תחלואת הקורונה תצטרף גם השפעת העונתית, שאף היא עלולה להיות קטלנית: "לקראת החורף הקרוב עם החשש לתחלואה כפולה בשפעת וקורונה יש לחזק את בית החולים בייחוד חיזוק מערך האשפוז והטיפול הנמרץ וכוח האדם הנדרש להפעילו. סורוקה ממשיך בשליחותו לקידום בריאות תושבי הנגב וימשיך להוות מרכיב חיוני ומשמעותי במערכת הבריאות בישראל".

תגובות

End of content

No more pages to load