• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שני עצורים מהקטטה בשטחי האימונים של צאלים

המילואימניקים ננזפו, הציוד נגנב, הצבא אסר על מרדפים אחרי הגנבים והשבוע נעצרו שני חשודים בתקרית בשטח האימונים בצאלים

סרטון העימות עם החיילים (צילום מסך)

שני עצורים בפרשת העימות בין חיילי מילואים לתושבי הפזורה בשטח האימונים של בסיס צאלים, לפני מעט יותר משבוע. בבסיס צאלים יש מכת גניבות רכוש - אישי וצבאי, שמתרחשת מזה שנים. תופעת הגניבות מוכרת היטב על ידי כל מילואימניק שמגיע לשרת בבסיס בדרום, בין אם צאלים, עיר הבה''דים או אפילו בקרבת ב''ש. זה או ציוד אישי, או נזק לרכב או גניבת גלגלים. אלא שהמצב בצאלים חמור במיוחד: הגנבים לא מהססים גם להיכנס לתוך הבסיס והמילואימניקים נאלצים לאלתר פתרונות מיגון, בהם - מלכודת צואה. בצבא מנסים להפחית מחומרת האירועים.

לא רודפים אחרי גנבים, זאת ההוראה בצבה''ל, מתוך מסמך שהודלף לרשתות החברתיות


בתקרית האחרונה נכנסו פרועים לשטח האימונים, גנבו ציוד אישי וצבאי. אנשי המילואים לא היו מוכנים לעבור על כך לסדר היום והתפתח מרדף, כשידם של הפורעים על העליונה. חיילי המילואים ננזפו על כי רדפו אחרי הבדואים, מאחר וקיימת הוראה שבמקרה של גניבה, פונים למשטרה והצבא אינו רודף אחרי הגנבים.

סמוך ליישוב ביר אדג' התפתח עימות בין חיילי המילואים לבין הפורעים. כאשר תושבי הכפר שמעו כי חיילי צה''ל התקרבו למקום התחילו להתאסף סביב החיילים. אחד הקצינים, שסבר כי מדובר במצב מסכן חיים, ירה באוויר, מה שליבה עוד יותר את זעם ההמון. תושבי הכפר תיעדו את התקרית והעלו אותה לרשתות החברתיות. 

וידאו: תיעוד התקרית בשטח האימונים (הועלה לרשתות חברתיות ללא קרדיט)


אחד ממשתתפי הקטטה הסגיר את עצמו למשטרה ובסופו של דבר, שני צעירים נעצרו בתום חקירה. מהמשטרה נמסר כי ''כהמשך לחקירת אירוע שהתרחש בשטח אש צאלים והמשכו ביישוב ביר הדאג' אמש עם סיום חקירתם של 3 תושבי ביר הדאג', אשר התייצבו בתחנת המשטרה, הוחלט על מעצרם של שניים מהם (28,24) והם יובאו מהלך היום בפני בימ"ש השלום בבאר שבע בדיון בהארכת מעצרם בחשד לכניסה לשטח סגור, גניבה, תקיפה, ידוי אבנים''.

לטענת תושבים בביר הדאג', לא הייתה כלל קטטה ולא עם עימות עם חיילי צה''ל: כאשר הקצין פתח באש, עשרות תושבים יצאו לראות מה קרה, מתוך חשש שאחד מהם נפגע והם צעקו על הקצין, על כי ירה באוויר - וזה לטענתם מה שרואים בסרטון.

קרא עוד:

''הדרום הפרוע'' בצאלים: הוראה ''לא לרדוף אחרי בדואים''

תגובות

End of content

No more pages to load