• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צ'קים שלא כובדו בתקופת הקורונה - לא יובילו להגבלת חשבון

וועדת החוקה חוק ומשפט בראשות ח"כ יעקב אשר אישרה תקנות שימנעו הגבלת חשבונות בנק בשל צ'קים שחזרו בתקופת משבר הקורונה

דיוני הוועדה (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

וועדת החוקה חוק ומשפט בראשות ח"כ יעקב אשר אישרה היום (רביעי) תקנות שימנעו הגבלת חשבונות בנק בשל צ'קים שחזרו בתקופת משבר הקורונה. חוק הצ'קים ללא כיסוי בעת מצב חירום ביטחוני אומר שהמפקחת על הבנקים רשאית להשעות זמנית את המגבלות המוטלות על מי שלמעלה מ-10 ציקים שלו סורבו והוא יחשב כלקוח מוגבל .

בימים אלה, בהתאם לתקנות שעת חירום שהתקינה הממשלה בתקופת משבר הקורונה, השעתה המפקחת על הבנקים את הגבלת חשבונות הבנק של אותם אלה שציקים שלהם סורבו בין התאריכים 4.3.20 ועד 22.6.20. המשמעות היא שבחלוף תקופת ההשעיה, אם לא יותקנו התקנות, ההגבלות שבחוק יחזרו לפעול גם בדיעבד כך שגם הציקים החוזרים שלא נספרו בתקופת ההשעייה הזמנית ייספרו לצורך הטלת המגבלות שבחוק. התקנות נועדו להפוך את ההוראה הזמנית של המפקחת על הבנקים להסדר קבע.

ראוי לציין כי התקנות ממתינות עדיין לאישור סופי של הוועדה בשל רביזיה שהוגשה . נציג בנק ישראל ציין כי ''בשיא המשבר הגענו ל-6.5% ציקים חוזרים שמתוכם 2.5 % ללא כיסוי".

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר אמר "יש לשקול דיפרנציאלית את ההקלות כדי למנוע ניצול לרעה.אנחנו מצילים אנשים שלא יכנסו לסחרור ואני לא רוצה שאנשים שאינם בסיכון כזה יעשו סיבוב ויקבלו הטבה בחסות המדינה''.

תגובות

End of content

No more pages to load