• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ראש עיריית אילת בכנסת: ''לא מוכנים להיות עיר רווחה ופושטת יד''

''"העיר אילת מכניסה לקופת המדינה מיליונים זו השקעה ולא הוצאה'', אמר. היקף האבטלה בעיר התיירותית מגיע ל-80%

ח''כ יפעת שאשא ביטון, יו''ר הוועדה (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

וועדת הקורונה בראשותה של ח"כ יפעת שאשא ביטון דנה היום, רביעי, בהתמודדות העיר אילת עם הפגיעה האנושית בכלכלת העיר,באחוזי האבטלה הגבוהים בהעסקת העובדים היירדנים במלונות  בצל התפשטות הנגיף בקרב עובדי מלונות בעיר וכן בפגיעה הקשה בהכנסות המדינה.


ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי אמר: "העיר אילת מכניסה לקופת המדינה מיליונים זו השקעה ולא הוצאה. אנחנו לא מוכנית להיות עיר רווחה ופושטת יד  לא יעלה על הדעת שישוו את התמיכות והפיצויים לעיר אילת כמו לשאר הערים כאשר העיר כולה מבוססת רק על תיירות''.

יו"ר הוועדה ח"כ יפעת שאשא ביטון אמרה: ''אילת תוכל לחזור לעבוד בשגרת קורונה ,רק אם יאושר לה התקציב שיבטיח את תפקוד,תוכנית "עיר ירוקה" 2 מיליון ש"ח זה לעג לרש. כל פגיעה כלכלית שהביא משבר הקורונה למדינה הורגשה באילת בעוצמות גבוהות יותר וזה לאחר שתי מכות קודמות שנחתו על העיר .סגירת שדה דוב והסערה שפקדה אותה.אנחנו מחויבים לתת לעיר אילת אוויר כדי להוציא אותה מהמצוקה הכלכלית ולהחזירה לשיגרה ,ומה שלא נשקיע בה עכשייו ,נשלם בעתיד הרבה יותר אם העיר תימשך חלילה למטה''.

" לעיר מאפיינים ייחוד'ים בכך שהיא מושתתת ברובה  על ענף התיירות ולכן הגיעה האבטלה בעיר ל80% במשבר הקורונה.
ביותר מ-30% ממשקי הבית ישנם שני בני זוג שנותרו ללא הכנסה מעבר לפגיעה הכלכלית הקשה ,הם חווים משבר חברתי שנופל לפתחה של הרשות המקומית, את התקציבים שהובטחו בהחלטת הממשלה לחיזוק אילת אשר התקבלה כבר באוגוסט צרכים להעביר במיידית ולהקדים תשלומים נוספים ,וכן לקדם את החלטת הממשלה השנייה בדגש על נושא התיירות. כמו כן חייבים לאשר את תוכנית עיר ירוקה שתאפשר להחזיר את אילת לשיגרה. ולהקצות לכך את התקציב הנדרש .2 מיליון שהוקצו כעת זה לעג לרש.
בנוסף חייבים להכניס במידית את העובדים הירדניים להשבת הפעילות השוטפת אשר תביא גם להשבת עובדים אילתים רבים למעגל התעסוקה בעיר".

פיני שני סמנכ"ל בכיר במשרד התיירות אמר: "נושא הכנסת הירדניים נמצא במשא ומתן מול האוצר . משרד התיירות מרוצה מנתוני ההזמנות לקייץ. המלונות מדווחים על מצב מצויין''.

תגובות

End of content

No more pages to load