• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאסר עולם לרוצח חנאן אלבחירי

חנאן אלבחירי נרצחה, רק משום שהעזה לנהל אורח חיים עצמאי ולצאת לעבודה. היא נלקחה לשטח נטוש, מפרקתה נשברה, גופתה נשרפה והוטמנה בבאר

חנאן אלבחירי ז''ל (צילומים: דוברות המשטרה, עמוס מרון / CC BY-SA 3.0)

לפני שלוש שנים נרצחה חנאן אלבחירי ז''ל, בת 19, אחרי שנחטפה כשהייתה בדרך לביתה ביישוב לקיה. הרצח כונה בתיאור המקומם ''על רקע כבוד המשפחה'', אבל הצעירה נרצחה רק משום שאורח חייה  לא תאם את השקפת חלק מבני משפחתה. הצעירה ביקשה לפרנס את עצמה בעבודה קשה בבית החולים וזה לא מצא חן בעיניי קרובי משפחה. הצעירה נרצחה על ידי ריצוץ גולגלתה, גופתה  נשרפה והוטמנה בבאר שבע. בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר שלושה מהם במסגרת הסדר טיעון. על בן דודה מוחמד אלבחירי, שהורשע ברצח, נגזר מאסר עולם.

וידאו: קצין אח"מ תחנת עיירות, רפ"ק שלומי דראי (צילום: דוברות המשטרה)

שני דודיה של הנרצחת - יונס וסאגר אלבחירי - הורשעו במסגרת הסדר הטיעון בסיוע לרצח, אך גזר דינם, עשר שנות מאסר, טרם אושר. בני המשפחה הגיעו עם הפרקליטות להסדר הטיעון בתום הליך גישור ארוך, לנוכח קשיים ראייתיים שהתעוררו במהלך המשפט.

כמפורט בכתב האישום,  הנאשמים חשדו שהמנוחה מקיימת קשר עם גברים. בן אחד הדודים המית את המנוחה, כאשר דודיה של המנוחה מסייעים לו בכך שהיו נוכחים עמו בעת ביצוע מעשיו, אבטחו אותו והקלו עליו בביצוע המעשים. בנוסף, הם גם סייעו לו להיפטר מגופת המנוחה, על מנת שלא ייתפס.

עוד מפורט בכתב האישום, שכתוצאה מהמעשים החמורים והקשים, המנוחה נפלה על הקרקע והנאשמים סברו כי היא מתה. הנאשמים או מי מהם, הרימו את המנוחה, נשאו אותה למקום סמוך, שמו את גופתה בתוך חבית פח, יחד עם חפציה, שאבו מרכבם בנזין, שפכו את הבנזין אל תוך החבית על גופתה וחפציה של המנוחה, ושרפו את המנוחה במשך כשעתיים, וזאת על מנת למנוע כל אפשרות לזהותה ולאתרה. כעבור כשעתיים, הנאשמים לקחו את שרידי הגופה, הכניסו אותם לשק וקברו בבור עמוק, מחוץ לביתו של בן אחד הדודים.

הרכב שופטים בראשותו של סגן הנשיאה נתן זלוצ'ובר מבית המשפט המחוזי בבאר שבע ציינו כי העובדות המתוארות בפרשה זו "קשות לכתיבה, קשות לקריאה ואף קשות להבנה. מדובר ברצח מזעזע, שהרקע לו הוא מה שמכונה, משום מה, "כבוד המשפחה". לא בכבוד מדובר, אלא בבושה, בביזיון, שכך נוהגים בני-אנוש במאה ה-21. הנוהגים כך מכריזים על עצמם שאיבדו צלם אנוש.

בחורה צעירה איבדה את חייה על מזבח מסורת עתיקה, אכזרית, מיותרת ולא אנושית, רק משום שהיה לה את האומץ לנהוג אחרת ממה שמכתיב המשטרה הפטריאכלי, דהיינו – מה שמכתיבים לה בני-המשפחה הגברים."

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון בנוגע לנאשם 3 (בנו של נאשם 1)  ודן אותו לריצוי עונש של מאסר עולם בגין עבירה של רצח. באותו מעמד הנאשמים 1 ו-2 (דודיה של המנוחה) הורשעו בביצוע עבירה של סיוע לרצח והשמדת ראיה.

תגובות

End of content

No more pages to load