• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אולפנת חן במדבר ב''ש זכתה באולימפיאדת החלל ע''ש רמון

זו הזכייה השנייה ברציפות שבנות האולפנה זוכות בתחרות. הנבחרת בנתה דגם של מושבה שיכולה להתקיים על המאדים

הנבחרת הזוכה (צילום: דוברות בני עקיבא)

אולפנת בני עקיבא חן במדבר מבאר שבע, זכתה השבוע (9.6.20) במקום הראשון בגמר אולימפיאדת רמון לחלל לחטיבות הביניים תש"ף, זו השנה השנייה ברציפות. השנה, בשל מגבלות הקורונה, נערך שלב הגמר, במתכונת מקוונת. הקבוצה הזוכה ("מרום"), המונה 13 תלמידות כיתה ט' מהאולפנה, בהובלתה של רכזת המדעים עינת בן אליהו, בנתה דגם של מושבה שלמה שיכולה להתקיים על מאדים הנקראת MARS 7. בדגם הן מציגות את החדרים שתכננו בתוך המושבה, לכל חדר מטרה אחרת ותפקיד המסייע להתיישבות על מאדים.

261 בתי ספר (4,000 תלמידים) מכל רחבי הארץ החלו את התחרות הארצית, מתוכם 28 בתי ספר הגיעו לשלב חצי הגמר ורק 10 מתוכם העפילו לשלב הגמר. השנה הנושא המרכזי היה האדם בחלל – ציוני דרך, הישגים טכנולוגיים ואתגרים. המשתתפים תכננו, פיתחו ובנו דגם של תחנה מאוישת מחוץ לכדור הארץ באמצעות תב"מ – תכנון בעזרת מחשב והציגו אותם בפני צוות השופטים.
התחרות מתקיימת ביוזמה ובמימון סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, בשיתוף הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה באגף מדעים א' במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך ובסיוע הקרן הממשלתית לזכרו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אל"מ אילן רמון ז"ל שבמשרד המדע והטכנולוגיה. התחרות מנוהלת ומבוצעת על ידי המרכז הישראלי למצוינות בחינוך. 

לצד פרס כספי שיקבלו הזוכים, לפעילות השראה חווייתית, תלמידות אולפנה חן במדבר יוזמנו בקרוב למפגש עם שר המדע והטכנולוגיה חה"כ יזהר שי. 

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " באר שבע נמצאת בחזית המצוינות המדעית הטכנולוגית לבנות ובני נוער ומעניקה הזדמנות נדירה לתלמידים להיות חוד החנית בתחום, פורצי הדרך של המחר, הזדמנות שתפתח בפניהם את האפשרות לעסוק בתחום המהווה אחד מהנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל ".

מ"מ וסגנית ראש העיר באר שבע, מחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר: " התלמידות הזוכות מהוות דוגמא ומופת ללמידה מתוך עניין, העמקה ומימוש יכולות תוך חתירה למצוינות אקדמית ואישית, המעודדת את היצירתיות והלהט שיובילו לתגליות, לפריצות דרך ולפיתוחים חדשניים נוספים. יישר כח למורה עינת על הובלתה, למנהל, לצוות החינוכי ולתלמידות. בטוחני כי צומח דור של פורצות דרך שתובלנה את העיר והמדינה להישגים ייחודיים בהמשך דרכן. "

רכזת המדעים באולפנת חן במדבר, עינת בן אליהו: " הובלת תלמידות לאתגרים בתחומי הלמידה, דרכי הלימוד, הסקרנות, העמל הרב שעליהן להשקיע היא חוויה מיוחדת מאד. גם כמורה אני מתפעלת ונטענת בכוחות, על חשבון זמן משפחה ועבודה בשעות מסביב לשעון ונהנת מאד לראות את הקבוצה מתמודדת ". 

ראש אולפנת בני עקיבא חן במדבר, הרב יוני סמואל: "ההגעה למקום הראשון היא תוצאה של האתגר האמיתי אותה מצליחה המורה עינת בן אליהו ליצור אצל התלמידות. יצירת הסקרנות, העמל, הלמידה העצמאית, החיבור לתפקיד של כל תלמידה בקבוצה, האמונה ביכולתן להצליח תוך עבודה לאורך השנה והמקביל להצלחה על המידות, ענוה והתפעלות מהיצירה האלוקית היא חיבור מנצח. ישר כח גדול למורה עינת, לבוגרת האולפנה איילה אביטן ולבנות הנהדרות שלנו שלא עוצרות בשאיפותיהן אפילו בתקופת הקורונה".

תגובות

End of content

No more pages to load