• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רהט, ערערה וב''ש: בין הערים בהן נוספו הכי הרבה חולי קורונה

ב-3 הימים האחרונים נוספו ברהט 40 חולים, בערערה 19 ובב''ש 17. גידול חריג בתחלואה באום בטין, לקיה ותל שבע. גן נסגר בתניבות

צילום המחשה: דוברות מד''א

האם ישובים בנגב בדרך לסגר סלקטיבי? עליה תלולה בתחלואת הקורונה בחלק מיישובי הנגב, בהם באר שבע. מאז יום חמישי נוספו בעיר רהט 40 חולי קורונה והיא העיר השניה בישראל במספר חולים החדשים, אחרי תל אביב. בערערה נוספו 19 חולים חדשים ובבאר שבע 17. בסך הכל נוספו בישראל 177 חולים חדשים, הרבה מעבר לרף אותו קבע הממשלה. שיעורים חריגים של עליה בתלחואה נתגלו ביישוב אום בטין בנגב, בלקיה ובתל שבע. גן ילדים נסגר בנתיבות, אחרי שהתגלה בו חולה מאומת.

הלילה התקבל עדכון אודות ילד במעון "בית וגן" מרחוב שלום בונייך 10, בבעלות רשת מעונות בית יעקב שנמצא חיובי בבדיקת קורונה. הודעה נמסרה לצוותים ולמשפחות הרלוונטיות. בשלב זה הוחלט לסגור את שערי המעון עד לבירור מעמיק של הגורמים המקצועיים המוסמכים.

''בנסיבות העניין אנו מתייחסים לילד ובני משפחתו במעגל הראשון, ילדי המעון והצוות, מעגל שני, ומשפחות הילדים במעגל השלישי. לייתר בטחון ההורים מתבקשים שלא לשלוח את הילדים למעון ואף לא את ייתר ילדיהם למוסדות החינוך בעיר וזאת עד לבדיקה אפדמיולוגית של הגורמים המקצועיים, לתקופת זמן קצרה. אנו נעדכן מיד עם קבלת תוצאות הבדיקה'', נמסר מעיריית נתיבות.

בקבינט הקורונה לא ששים להטיל סגר גורף על כלל המדינה, בעיקר בשל ההשלכות הכלכליות החמורות, אך כן להטיל סגר סלקטיבי על יישובים וערים בהם תתגלה תחלואה חריגה. בשל העלייה המדאיגה במספר החולים, הוקפאו כל ההקלות, בהן פתיחת מוסדות תרבות וחידוש תנועת הרכבות. עם זאת, בהיעדר רכבת, רבים נדחסים בתחנות האוטובוסים והעומס גדול. 

למרות העליה התלולה בתחלואה, הוחלט כי החל מהבוקר, ראשון, יתאפשר לקיים באולמות אירועים חתונות או אירועים לציון טקס דתי, ובכלל זה בת ובר מצווה ואירוע לציון הולדת בת או בן. מספר המשתתפים באירועים אלו באולמות האירועים לא יעלה על יחס של אדם לכל 2 מטרים רבועים ולא יותר מ- 250 אנשים, למעט עובדי האולם.

בנוסף לכך, נקבע כי על מפעיל האולם לדרוש מיוזם האירוע להעמיד לרשותו רשימה טלפונית של הנוכחים באירוע, ולשמור רשימה זו למשך 20 ימים ממועד האירוע. בהתאם לקביעת רופא מחוזי או ראש השירות לבריאות הציבור כי אחד העובדים או המשתתפים ששהו באירוע נדבק בנגיף הקורונה, יהיו רשאים גורמים אלה לדרוש את רשימת המשתתפים לשם ביצוע חקירה אפדימיולוגית וקטיעת שרשרת ההדבקה.

אירועים אחרים שאינם בגדר חתונה או אירוע לציון טקס דתי, יתקיימו בכללים שכבר נקבעו בעבר, לפיהם האירוע יתקיים בשטח פתוח במקום המקיים אירועים לציבור, ומספר המשתתפים לא יעלה על המותר בהתאם לאיסור התקהלות - 50 אנשים נכון להיום.

הפרת החובה של מפעיל אולם בקיום כללי ההפעלה תהווה עבירה פלילית. במסגרת תיקון זה הוחלט עוד להאריך את תוקפן של התקנות לשעת חירום עד ליום א' 21.6.2020, שלושה חודשים מיום התקנתן במקור. במקביל לתיקון הנדון, הוכנה טיוטת חוק להארכת תוקפן של תקנות שעת החירום ב- 45 ימים נוספים.

''משרד הבריאות שב ומזכיר לציבור כי על כולנו להקפיד על שלושה כללים בסיסיים: עטיית מסיכה, ריחוק פיזי ושמירה על היגיינה. במאמץ משותף ובאחריות אישית וציבורית נוכל להתמודד עם העלייה במספר החולים ולמנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל'', נמסר ממשרד הבריאות.

תגובות

End of content

No more pages to load