• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מניעים את כלכלת הנגב - באמצעות תרומות של מנות פלאפל

היוזמה מעודדת רכישה מרוכזת של מנות פלאפל מהדוכנים המשתתפים ברחבי הנגב, על מנת לעודד את הפעילות העסקית של האזור. איך ומי משתתפים?

אוכלים פלאפל (צילום המחשה: Shoshanah / CC BY 2.0)

עיריות ורשויות מקומיות בנגב ייטלו חלק במיזם "מנת הדגל". מאחורי המיזם חברתי - כלכלי עומדים זיו שילון, חברת CR קשרי קהילה ויזמים חברתיים בשיתוף ארגון helpapp.  שמטרתו לתמוך בעסקים קטנים בכלל ובעסקי מזון קטנים בפרט, שמתמודדים עם נזקים כלכליים קשים בעקבות משבר הקורונה. בנגב ישתתפו במבצע דוכני פלאפל בבאר שבע, אופקים, דימונה, צאלים, ירוחם ושדרות. 

יריית הפתיחה של הפרויקט תהיה עם המנה נפוצה בנגב: פלאפל. דוכני פלאפל בבאר שבע וברחבי הנגב נפגעו קשה בזמן מגפת הקורונה. בהגבלות הנוכחיות, דוכנים רבים חוו ירידה בכנסות, מאחר ולא ניתן להושיב לקוחות. ''זה לא אותםפ מחזורים כמו פעם, מנסים לשרוד, זה קשה'', סיפר לא מכבר בעל דוכן שכונתי.

וידאו: רוה''ע ב''ש רוביק דנילוביץ', על מבצע מנת הדגל (צילום: עיריית ב''ש)
​​​​​​​


המיזם שם דגש על ערבות הדדית וסולידריות חברתית, שהם לדעת היוזמים מקווי הייסוד של החברה הישראלית. המיזם מעודד רכישה מרוכזת מבעלי עסקים קטנים, לטובת תרומה לעמותות ומוסדות רווחה; באמצעותה ייווצר רווח כפול: חיזוק כלכלי לעסקים קטנים ותרומה בפעולה אחת. במקביל, מקווה המיזם להעלות את המודעות לאקטיביזם צרכני – קניה בעסקים קטנים; דרכה יוכל לסייע בהנעת הכלכלה המקומית ושיקומה. 

ביום חמישי, ה-18 ביוני, תתקיים חגיגת פלאפל. כל אחד שירצה, יוכל לתרום מספר מנות פלאפל להחלטתו, באמצעות פלטפורמה אינטרנטית האוספת את התרומות. המנות יירכשו מדוכני פלאפל הפרוסים בבאר שבע ובערי הנגב המשתתפות במבצע. ביום החגיגה, מתנדבי המיזם יאספו את מנות הפלאפל מהדוכנים ויחלקו אותן לגופי הרווחה, צוותים רפואיים, עמותות שונות ועוד.

בנוסף, חברות וארגונים מוזמנים לרכוש כמויות גדולות של מנות פלאפל לעובדיהם, ובכך להגדיל את היקף העבודה של דוכני הפלאפל. המיזם קורא לכלל הציבור לצאת לדוכני הפלאפל ברחבי הארץ ולרכוש כמה שיותר מנות. בעזרת הנכונות הגדולה של החברה הישראלית לתרומות, נוכל לסייע לרווח התפעולי של דוכני הפלאפל וגם לנתרמים בקצה. 

לאתר הפרויקט

תגובות

End of content

No more pages to load