• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''יש לדרוש מהממשלה מענקים שיעודדו את ההתיישבות בנגב''

חברי ארגון הקלבנים סיירו בערד ונפגשו עם ראש העירייה, המכהן גם כיו''ר מועצת הנגב. ערד היא בין הערים המעטות שלא חתמו על הסכמי הגג ומחיר למשתכן

צילום: עירית עשת מור

*''על ראשי הערים להצטרף אלינו כדי לדרוש מהממשלה מענקים שיעודדו את ההתיישבות בנגב" -  אמר אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים בנגב ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ, בסיור שנערך השבוע בערד יחד עם חברי הנהלת הארגון. ניסן בן חמו, ראש עיריית ערד בתגובה: "נעבוד אתכם יחד בשיתוף פעולה כדי להביא להחלטות ממשלה משמעותיות לנגב".  בסיור שנועד ללמוד מקרוב את הפיתוח המואץ בעיר ולעמוד על הצרכים מהשטח של ענף הבנייה בעיר שמעו על הפיתוח הכלכלי והתיירותי של ערד ועל התוכניות להתייעלות אנרגטית של העיר.  

השבוע, הנהלת ארגון הקבלנים בנגב בראשות אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים בנגב ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ, מנכ"ל הארגון, צביקה ליבנה, מ"מ יו"ר ארגון הקבלנים, יוסי דלויה, גזבר הארגון עמוס איליה, חבר ההנהלה אחמד אזברגה ויו"ר וועדת ביקורת נאיף אלעמור הגיעו לסיור מקצועי בערד. הסיור הינו חלק מסדרת סיורים ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות בנגב, כדי ללמוד את הפיתוח בהן, להכיר את הפרויקטים בתחומי הבניה והתשתיות ולקדם פעילות משותפת עם המנהיגות המקומית לטובת ענף הבנייה ופיתוח הנגב.

במסגרת הביקור בערד  נפגשה הנהלת הארגון עם ראש העיר, ניסן בן חמו, ועם מהנדסת העיר, מרים אלחדד. במפגש הציג בן חמו את חזון העיר, המיזמים והמהלכים האסטרטגים שהובילו לקידום העיר בהם: פרויקט עיבוי עירוני במסגרתו הקמת שכונות חדשות בעיר, פרויקט להתייעלות אנרגטית, השקעות חינוכיות שהובילו לפרס החינוך השנתי ופיתוח מוצר תיירותי ייחודי בנוף המדברי. בנוסף, הציג בן חמו את הפרויקטים העתידיים בעיר בהם שכונות חדשות ובניית מלונות בוטיק חדשים. במפגש ציין בן חמו כי ערד היא העיר הראשונה בנגב שלא הסכימה לשיווק פרויקטים של מחיר למשתכן ובין הערים היחידות שלא חתמה על הסכמי גג. כל אלה לא הפריעו לשיווק פרויקטים ויחידות דיור בשנה האחרונה.

אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים בנגב ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ התרשם מהפיתוח בעיר אך ציין כי כדי שערד תמשיך בתנופה, הממשלה חייבת להכניס את היד לכיס ולחזק את האזור: "הנגב זוכה לתנופה אדירה וזה ניכר גם בערד. מדובר בעיר עם יתרון טופוגרפי שהופך אותה לאטרקטיבית מאוד, יש שכונות חדשות, פרויקטים גדולים יחד עם זאת יש צורך בתוכנית לעידוד תושבים חדשים אל העיר. ראשי הערים בנגב צריכים להצטרף למאבק שלנו אל מול הממשלה בדרישה להחזיר את מענקי המקום. אנחנו מצפים מכם, ראשי הערים, לקחת חלק במאבק הזה שעתיד לשנות את פני הנגב. אנחנו יודעים לבנות ונעשה זאת במלוא האחריות, אבל אתם צריכים לזעוק בקול גדול כדי עד שהממשלה תציע תכנית אמיתית לאכלוס הנגב ולא תוכניות כמו מחיר למשתכן שבאופן אבסורדי בסופו של דבר, חיזקה את המרכז והחלישה את הנגב והגליל".

בן חמו שמכהן גם כיו"ר מועצת הנגב, הודיע כי יפעל מול הממשלה לעידוד ההתיישבות בנגב: "מדובר בנושא משמעותי ומכריע עבור הנגב בכלל וערד בפרט. נשתף פעולה בכל מה שצריך כדי לעודד התיישבות איכותית לערד ולנגב".

לאחר המפגש יצאו המשתתפים יחד עם ראש העיר ומהנדסת העיר, מרים אלחדד, לסיור בשכונות החדשות ובאתרי הבנייה בעיר.

תגובות

End of content

No more pages to load