• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם ''נוהל שכן'' יציל עריריים ממוות?

בעקבות פניה של הועד הציבורי למען הנגב, בשל ריבוי מות עריריים, שנמצאו במצב ריקבון, השיק שר הרווחה, איציק שמולי את התוכנית ''נוהל שכן'': תלמידים וסטודנטים יבקרו, תמורת מלגה, קשישים ועריריים בביתם

צילום המחשה: דוברות זק''א

הישג גדול לועד הציבורי למען הנגב: בעקבות פניה דחופה  אל שר העבודה והרווחה איציק שמולי, על רקע ריבוי המקרים בהם עריריים מצאו את מותם  בביתם בבאר שבע, ואיש לא שם לב להיעדרם עד שהעלו ריח רע והגיעו למצב ריקבון ואובדן צלם אנוש, החליט השר לקדם את הפרוייקט החברתי בכל הארץ והוא יקרא :"נוהל שכן".

במסגרת הפרויקט, סטודנטים ותלמידי בתי הספר יבקרו קשישים ובודדים בביתם תמורת מילגה והעיריות יגבירו קצב ביקורים ויפתחו מרכזי יום לקשיש נוספים.

הבוקר, רביעי, משרד הרווחה הכריז כי הוא עומד להוציא לפועל את היוזמה. עלותה המוערכת של התוכנית הינה כ-110 מיליון שקלים.  חלק מהתקציב בעבור התוכנית כבר נמצא והיתרה תגויס בדיונים מול האוצר.בחדושים האחרונים, בשל משבר הקורונה והעובדה כי תושבים רבים היו נתונים בסגר, התרבו המקרים בהם עריריים נפטרו בביתם, מבלי שאיש ישם לב לחיסרונם. באחד המקרים, דיירת מעדה בביתה, זעקה לעזרה, איש לא שמע והיא נותרה למות לבדה. אותה אישה, רופאה לשעבר, נמצאה רק לאחר ימים ארוכים, במב ריקבון מתקדם, כשאבדה כל צלם אנוש.                                                                                      


תגובות

End of content

No more pages to load