• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''נחזור למדיניות הסגרים'': העליה בתחלואת הקורונה נידונה בממשלה

בקבינט הקורונה מביטים בדאגה על העלייה בתחלואה ומזהירים: סגר כללי הוא כמעט בלתי נמנע

תקנות קורונה יש, אך הציבור לא ממושמע (צילום: משטרת ישראל)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת 

האם הסגר שהוטל על שכונות בעיר רהט, העיר השניה בגודלה בנגב ועל היישוב ערערה, בשל עליה חריגה בתחלואת הקורונה, מבשרים את חזרתם של הסגרים השבתתו המחודשת של המשק? גם אם יש ימים בהם כמות החולים החדשים פחותה, המגמה ברורה: ככל שנפתח המשק, עולה התחלואה. קצב העליה כזה, שבממשלה החליטו לעצור את ההקלות הנוספות - עם המחיר הכלכלי הכבד שמתלווה לכך. 

ועדת השרים לנושא הקורונה החליטה בשבוע שעבר להכריז על שכונות ביישובים רהט וערערה בנגב כאזורים מוגבלים לפי תקנות שעת חירום זאת, בעקבות העלייה החריגה בתחלואת הקורונה בנקודות אלה. החלטה זו ניכנסה לתוקפה ביום שישי ותסתיים השבוע ביום רביעי. בימים האחרונים אנו רואים שינוי לרעה במגמת התחלואה בישראל.

מנתוני התחלואה נכון להיום, עולה כי בישראל יש כרגע 4,719 חולים בקורונה מאומתים. 43 חולים במצב קשה, 28 מונשמים.ביממה האחרונה נוספו 264 חולים חדשים. ראש אגף רפואה במשרד הבריאות הורה היום למנהלי בתי החולים לפתוח מחדש את מחלקות הקורונה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי אם לא תהיה הקפדה על שמירה ואכיפה על ההוראות אנחנו נחזור למדיניות ההסגרים. "סיימתי התיעצויות בעניין העלייה התלולה בתחלואה של הקורונה ,הביאו לי תחזיות שונות של גופים שונים והתחזיות הללו כולם קשות".

"אנחנו  חייבים לשטח את העקומה עכשייו. אני אכנס מחר את קבינט הקורונה ונדון שם בצעדים נדרשים לבלימת התפשטות המגיפה. אני רוצה להגיד כי אם לא נשנה באופן מידי את התנהגותנו בעניין חבישת המסיכה ושמירה על מרחק אנחנו נביא על עצמנו בניגוד לרצוננו את השבת הסגרים".

שר הביטחון בני גנץ שהשתתף בישיבה גם הוא קרא לציבור והזהיר מפני אפשרות של גל שני קשה וציין אף שנגיף הקורונה עשוי ללוות אותנו מעבר לשנתיים ימים. היו רבים בעיקר מומחי רפואה שצפו מראש עלייה דרמטית זו עם התכנסותו ביום רביעי שעבר של "קבינט הקורונה" שהחליט יש הטוענים בצורה פופוליסטית  לא על החזרה מדורגת ומתוכננת של המשק לתיפקודו אלא להיפך על הוספת הקלות והרחבתן. תוך ידיעה ברורה שרבים בציבור הישראלי  בעיקר הצעירים לא נשמעים להוראות.

ישנם אף הוסיפו שבשל העובדה שהממשלה הנוכחית היא לא יציבה ואיום הבחירות עדיין  מרחף ברקע עשויים שיקולים אלקטורליים לא  מקצועיים  להשפיע בהתמודדות עם הנגיף .בעקבות גלי ההפגנות והמחאות של מגזריים עיסקיים שונים במשק .להחזיר "כאן ועכשייו"את גלגלי המשק חמצבו הקודם.

תגובות

End of content

No more pages to load