• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביהמ''ש בב''ש הטיל 18 חודשי מאסר על נאשם שהורשע בפדופיליה ברשת

''מדובר בעבירות חמורות, שגם אם לא בוצעו ללא מגע פיזי, מחייבות ענישה של ממש'', ציין בית המשפט בגזר הדין

צילום הדמיה: PXHERE / CC0 (המצולם אינו קשור לכתבה)

ביהמ"ש  המחוזי בב"ש קיבל את עמדת הפרקליטות  והותיר על כנו עונש של 18 חודשי מאסר בפועל שהוטל על הנאשם שהורשע בביצוע עבירות פדופיליה ברשת.

בית המשפט ציין, כי "מדובר בעבירות חמורות, שגם אם לא בוצעו ללא מגע פיזי, מחייבות ענישה של ממש. הקלות שבה ניתן לבצע עבירות, כאשר התוקף פועל מביתו ומתחבא מאחורי המקלדת; הקושי בגילוי עבירות אלה; הריחוק מהקרבן המאפשר גם ריחוק נפשי של העבריין; והפגיעה הנפשית הקשה שעלולה להותיר צלקות עמוקות בנפשו של הקרבן, מחייבים מענה עונשי שבדרך כלל יכלול מאסר בין סורג ובריח.."

מדובר בפרשיה, במסגרתה הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי), בפרקי זמן שונים, כ- 30 כתבי אישום נגד הנאשמים מכל רחבי הארץ בגין ביצוע עבירות פדופיליה ברשת האינטרנט. הפרשיה נחשפה באמצעות הפעלת סוכנת משטרתית שהציגה את עצמה כקטינה בת 13, במסגרת מבצע של משטרת ישראל לאיתור חשודים שיוצרים קשר מיני עם קטינים באמצעות האינטרנט.  

הנאשם ליאור לוי בתיק דנן הורשע בביצוע מספר עבירות של ניסיון להטרדה מינית של קטין מתחת לגיל 15 וניסיון למעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, לאחר שניהל שיחות בעלות אופי מיני בצ'אט באינטרנט ובסקייפ עם הסוכנת המשטרתית. בשיחותיו, ניסה הנאשם מספר פעמים לגרום לשוטרת להתפשט מול המצלמה, ואף חשף את איבר מינו.

בית המשפט המחוזי בב"ש דחה את ערעורו של הנאשם וכאמור הותיר על כנו עונש של 18 חודשי מאסר בפועל, עונשי מאסר מותנים וקנס בסך של 5,000 ₪.

יצוין כי רוב הנאשמים כבר הורשעו ונידונו, כל אחד לפי חלקו, לעונשי מאסר בפועל, עבודות שירות ושל"צ.

בעניינם של הנאשמים, אשר נידונו לעבודות שירות ולעבודות לתועלת הציבור, הגישה הפרקליטות הודעות ערעור לבית המשפט המחוזי, במסגרתן ביקשה להחמיר בעונשם של הנאשמים, ולהטיל עליהם עונשי מאסר בפועל, שכן לטענת הפרקליטות, עונש שאינו מאחורי סורג ובריח עלול להעביר מסר שגוי וסלחני בקרב נאשמים פוטנציאליים האורבים ותרים אחרי קטינים ברשתות לצורך סיפוק תאוותיהם המיניים.    

הפרשיה נחקרה על ידי יחידת הונאה דרום במשטרת ישראל. את המדינה יצג בהליך הערעור עוה"ד ערן צברי מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). ההליכים בתיקים אלו מלווים בבית משפט השלום ע"י עו"ד לאונורה מונטיליו- סגל ובבית משפט המחוזי- ע"י עו"ד תהילה גלנטה.   

תגובות

End of content

No more pages to load