• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

22 חודשי מאסר לתושב ערד שמכר קנאביס בטלגרם

לנאשם אין רקע פלילי וכל המעשים התרחשו בתקופה של חודשיים, ב-8 עסקאות של גרמים בודדים. הנאשם בן ה-35 חווה משברים עמוקים בחייו וקרס כלכלית כאשר התחייב לדירה

קנאביס (צילום: PEXELS / CC0)

22 חודשי  מאסר בפועל, בניכוי תקופת מעצרו לפי רישומי שב"ס, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 8,000 שקלים נגזרו בבית משפט השלום בב''ש על אלוש כדורי, תושב ערד, אשר הוגש כנגדו כתב אישום מתוקן. 

בסך הכל, מדובר ב-8 עסקאות מכירה, בהן של גרם בודד, של 5 גרם, של תפרחת ועסקה אחת של מכירת כלים.העסקאות התרחשו בחודשים אוגוסט-ספטמבר 2019. 

מהחלק הכללי של כתב האישום עולה כי הנאשם ניהל בחודשים אוגוסט-ספטמבר 2019, ביחד עם אחרים, שזהותם אינה ידועה, רשת להפצת סמים, כשבחלק מהמקרים המכירה הייתה "פנים מול פנים" ובחלק מהמקרים באמצעות יישומון "טלגרם" דרכו ניהל קבוצה בשם Ganja-Farmer כשהוא מכנה עצמו בכינוי "שייח".

בקבוצה היו רשומים כ- 774 "לקוחות". באמצעות קבוצה זו ניהל הנאשם את הסחר בסמים, באופן שהלקוחות יצרו עמו קשר במסרונים כדי לקנות סמים ולאחר אישור העסקה שלח הנאשם את הלקוחות לקחת סמים מהמקומות בהם הטמינם.

בנוסף, כך עולה מכתב האישום, הוא העסיק את חן מאירי  כשליח עבורו, כשתמורה סיפק לו סם לשימושו העצמי. בכתב האישום המתוקן נותרו 8 אישומים שונים, כשכל אישום עניינו "לקוח" אחר בכל מכירה מדובר היה בכמויות סם קטנות, תמיד מסוג קנבוס, תמיד בעיר ערד, פרט למקרה אחד במפעלי ים המלח.

תחילה כפר הנאשם במיוחס לו והתיק נקבע להוכחות אולם בישיבת התזכורת ביקש הנאשם לחזור בו מכפירתו ולהודות בעובדות כתב האישום המתוקן. לא היתה הסכמה עונשית והצדדים טענו לעונש לאחר קבלת תסקיר בעניינו של הנאשם.

לנאשם נסיבות חיים קשות, התנדב לצה''ל - וקרס כלכלית כשהתחייב לדירה

הסניגור הפנה בטיעוניו לנסיבות חייו המורכבות של הנאשם, שחווה משברים אישיים משפחתיים וכלכליים והכל ללא טיפול וגם ללא עבריינות פלילית לאורך כל השנים, ותוך התנדבות לצה"ל. לטענת הסניגור, נסיבות החיים הקשות הן שהובילו את הנאשם לביצוע העבירות וכי המניע אינו רווח כלכלי אלא הישרדות.

לטענת הסניגור, לאחר המשברים הקשים בילדותו, התנתק הנאשם ממשפחתו, למד לפני הצבא בירושלים, חיפש להתקרב לדת וחזר בתשובה. הוא התגייס לצנחנים וניתן ללמוד מכך אודות ערך ההתנדבות של הנאשם שחיפש להתרחק מביתו, הגם שיכול היה שלא לשרת כלל בצה"ל.

עוד סיפר הסניגור כי לאחר הצבא, הכיר הנאשם את אשתו, ביחד בנו משפחה והוא עבד במשך שנים במקום מסודר. עם זאת, לאחר לידת שלושת הילדים התחייבו בני הזוג לדירה והחלו לצבור חובות. הקריסה הטרגית שהתגבר עליה הנאשם פינתה מקום לקריסה כלכלית והוא חזר רגשית לאחור, ובגיל 31 החל שימוש ראשוני בסם, על רקע צבירת החובות וחיפוש עצמי.

משכך, נטען על ידי הסניגור, יש לראות את הנאשם כמי ש"נפל לאירועים" ולא כמי שחיפש הרפתקה. כמי שפעל מתוך מצוקה והישרדות ולא מתוך בצע כסף.

הסניגור התייחס לכתב האישום עצמו והפנה לסוג הסם ולמשקל כל עסקה תוך שלטענתו מתוך כלל הלקוחות, ל- 4 מהם יש לנאשם היכרות חברתית עמוקה, הכל נעשה באותה שכונה בערד וכל האירועים התפרשו על פני כחודשיים בלבד.

תגובות

End of content

No more pages to load