• 05 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הקנאביס בדרך להפוך חוקי: ''זאת מגיפה בקרב ילדים וצעירים''

ברגע שהחוק לאי הפללה יעבור בכנסת, יוקמו חנויות לממכר קנאביס והמדינה תיהנה מהמיסוי על הסם ''הקל''. מדריך מכורים בב''ש מזהיר: ''עלולים להיות לנו חיילים דיכאוניים עם ביטחון עצמי נמוך ואנשים תלותיים''

מחששה במקלט בב''ש. בקרוב, כל זה יהיה חוקי (צילום: דני בלר)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

מליאת הכנסת אישרה היום, רביעי, בקריאה טרומית שתי הצעות חוק העוסקות באי הפללה בשימוש פרטי בקנאביס ובהסדרת השוק לצריכה עצמית, של חברי הכנסת שרן השכל ורם שפע.

ההצעה הראשונה היא הצעת חוק לתיקון פקודת הסמים המסוכנים (הגדרת צמח הקנבוס, מדרוג עבירות ועונשים בסם קנבוס), התש"ף-2020 של חברת הכנסת שרן השכל. ההצעה מבקשת לבטל את ההסדר המפליל משתמשים המחזיקים או עושים שימוש בקנאביס לצריכה עצמית בלבד ולא במקומות ציבוריים. בנוסף מוצע לתקן את פקודת הסמים המסוכנים ולהוציא את רכיב הקנאבידול (CBD – cannabidiol) מגדר סם מסוכן. 

ההצעה השנייה היא הצעת חוק הסדרת שוק הקנאביס לצריכה עצמית, התש"ף-2020 של חבר הכנסת רם שפע. ההצעה מבקשת להסדיר את שוק הקנאביס לצריכה עצמית ולהתיר שימוש בקנאביס לצריכה עצמית לאדם שמלאו לו 21, בהתאם לתנאים הקבועים בהצעת החוק. כמו כן מוצע לקבוע הוראות שונות לעניין נהיגה תחת השפעת קנאביס, מכירת קנאביס בנקודות מכירה יעודיות, פרסום, מיסוי ועוד.  

הצעת החוק מאפשרת הקמת חנויות ייעודיות לממכר קנאביס לצריכה עצמית, בכפוף לרישיון ולפי תנאים שיקבע שר הבריאות ובכפוף לרישיון עסק מטעם הרשות המקומית. הסדרת צריכת הקנאביס תוביל להגדלת הקופה הציבורית באמצעות מיסוי, זאת כיוון שעד היום הצריכה נעשתה באופן בלתי לגאלי והכספים שהתגלגלו בשוק הקנאביס לא מוסו. 

סמי לוי, מדריך מכורים, מתריע מפני חוק אי ההפללה (צילום עצמי)​​​​​​​

דווקא אותם אנשים שצרכו בעבר סמים קשים ונגמלו פיזית, נפשית וחברתית יוצאים בצורה טוטלית נגד הצעה זו . אחד מהם סמי לוי, נקי מזה 30 שנה ומשמש מדריך מכורים בבאר שבע: "הקנאביס היא מגיפה בעיקר בקרב ילדים וצעירים. לצערנו הרב, גם בהשפעת הממסד הרואה כביכול בסם זה כ''סם קל'' והקריאות הנשמעות בשנים האחרונות לבצע רפורמה ולהתיר את השימוש בו .''ראינו מה קורה בהולנד שכיום אין להם שליטה והמעבר לסמים קשים היא קשה ומהירה. הסוטול של קנאביס בכל אופן הוא סוטול, אנשים הופכים להיות לא הם עצמם . דור שלם עלול ללכת לאיבוד.
עלולים להיות לנו חיילים דכאוניים עם ביטחון עצמי נמוך ואנשים תלותיים. אם נרצה או לא ,בחור צעיר עם אישיות מתמכרת הקנאביס עשוי להיות שער הכניסה לסמי רחוב קשים אחרים.הרואין קוקאין'' .

במדינת ישראל ישנם כיום עשרות אלפי מכורים נקיים שעשו מסע ארוך מורכב וקשה לצאת מאותו שטן הנקרא סם
סגרו דלת על העבר והפכו להיות אזרחים נורמטיבים ומועילים לחברה. בזכות אחד הדברים הבסיסיים שהאמינו בו "אין סם קל ואין סם קשה "כל חומר שאנחנו מכניסים לגוף ויעשה לנו סוטול הוא סכנה עבורנו . על כן במשך השנים התנזרו טוטלית מאלכוהול ,קנאביס וכל חומר אחר. החשש ברגע שהקנאביס יוכר כלגיטימי עלולים אותם מכורים נקיים ליפול בחזרה לסמים".

תגובות

End of content

No more pages to load