• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

העלייה בתחלואת הקורונה, דנילוביץ' קורא להקפיד על ההוראות

התחלואה עולה, הציבור לא מקפיד על ההוראות והדרך להגבלות ככל הנראה בלתי נמנעת. צפו בראש עיריית ב''ש בקריאה לשמור על ההוראות, לפני שיוטלו הגבלות

תורים וצפיפות בב''ש (צילום: מיקי מרוביץ'), עמדת בדיקה (צילום: מד''א)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הישראלים, כולל תושבי באר שבע ויישובים בנגב מזלזלים בהוראות, בנגב יש מוקדי תחלואה מוגדרים- בין היתר ביישובים הבדואים והדרך להטלת מגבלות, ככל הנראה קצרה מתמיד.

בבאר שבע יש כרגע 382 חולים מאומתים, כאשר ב-3 הימים האחרונים נוספו 16 חולים מאומתים. בערערה נוספו ב-3 הימים האחרונים 35 חולים ובסך הכל יש 257 חולים מאומתים. ברהט נוספו ב-3 הימים האחרונים 33 חולים לסך 257 חולים. בדימונה, נוספו 10 חולים ב-3 הימים האחרונים - לכדי 61 חולים מאומתים.

וידאו: פניית ראש העיר ב''ש (מקור: פייסבוק)​​​​​​​

הודעה חשובה! תושבים יקרים, מבקש את תשומת לבכם, לצפות ולהאזין בקשב רב לפניה האישית, בסרטון המצורף. עד היום נמנענו מלקנוס...

Posted by ‎רוביק דנילוביץ' - הדף הרשמי‎ on Sunday, June 28, 2020


עם זאת,  שיעור התחלואה הגבוה הקיים בקרב האוכלוסייה הבדואית בנגב נשמר גם במהלך השבוע האחרון - אך קטלניות המחלה בקרב האוכלוסיה נמוכה יותר -  כך עולה ממסמך שפרסם מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה. 

על פי המסמך, בשבוע האחרון (18-24 ביוני) נשמר רף גבוה של תחלואה במגיפת הקורונה בישובים הגדולים של הבדואים בנגב - רהט, ערערה בנגב, כסיפה, חורה, לקיה, תל שבע ושגב שלום. על פי הדוח, במהלך השבוע זוהו 143 חולים חדשים בישובים הללו לעומת 156 חולים שזוהו בשבוע שלפני כן. שיעור הבדיקות החיוביות היה 6.4%,  לעומת 6.5% בשבוע הקודם.

העליה בתחלואה בנגב, הביא הערב לראש עיריית ב''ש לפרסם הודעה חריגה, הקוראת לתושבי העיר להקפיד על ההוראות. רק הבוקר פרסמנו בלעדית בברנז'ה NEWS תיעוד מבנק בעיר העתיקה, בו התגודדו עשרות מקבלי קצבאות, מבלי לשמור על מרחק. חלקם לא חבש מסכות. 

עוד נחשף היום, כי חולה קורונה מאומת נסע ברכבת ביום שישי, מבאר שבע לשדרות, למרות שהדבר אסור בתכלית האיסור. 

שר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין התייחס הבוקר לעלייה הדרמטית בתחלואה מנגיף הקורונה: ''אנחנו נמצאים בתחילתו של גל תחלואה שני. מן היום הראשון החלטתי לא להיות הסמן הימני, ולקבל את כל ההחלטות בהילקח בחשבון הן את צרכי הבריאות והן את צרכי המשק והכלכלי. פעלתי, יחד עם השרים הרלוונטיים, לפתיחת גני האירועים, אירועי התרבות, התחבורה הציבורית ועוד. אך הדגשתי כל הזמן, שאם לא נשמור בקפדנות על כל ההנחיות נגיע גם למצב של סגירה''. 
 
''לצערי, לא מספיק הקשיבו. הובלתי מהלך של הגברת אכיפה משמעותית. נקודת המוצא שלי היא שמי שלא מקשיב להנחיות – מזיק לא רק לעצמו, ולא רק לסביבתו. הוא עלול להזיק למשק כולו''.
 
''הבוקר הצגתי לקבינט הקורונה את המתווה של משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה. ההמלצות כמובן לא נעימות, אך הן מחויבות המציאות, על מנת לטפל בנגיף בשלב זה ולא להגיע למצב של סגר כולל על המשק. *משמעות סגר שכזה הוא נזק כלכלי אדיר מימדים לכל בית בישראל. המטרה שלנו היא מקסימום תועלת במינימום נזק''.
''אחרי מחשבות רבות והתייעצות עם אנשי מקצוע בתוך ומחוץ למשרד הגענו לכלל הסכמה שזהו המתווה הנכון לעת הזאת: הגבלה לאירועים דתיים כמו חתונות, ברי מצווה וברית מילה. אני מבקש להדגיש בנקודה הזאת: אין לי כוונה לפגוע באולמות ובגני האירועים. וכפי שהודיע גם ראש הממשלה – על משרד האוצר יהיה לשפות אותם על ההפסדים הכספיים שייגרמו להם. הדרישות האלה שלהם מוצדקות''.

כמו כן, תוגבל הפעילות בבתי הכנסת ויוגבלו התקהלויות שונות. במוסדות להשכלה גבוהה יקוימו  בחינות במוסדות להשכלה גבוהה  מרחוק ללא צורך להגיע פיזית, באופן שימנע הדבקה המונית של סטודנטים, מרצים ובני משפחותיהם.

כמו כן תותר עבודה מהבית בשירות הציבורי והמלצה לעבודה בקפסולות למגזר הפרטי. ''אני מדגיש – בשלב זה אין לנו כוונה לכפות דבר על עסקים פרטיים, אלא להמליץ להם על הדרך בה יגנו על עובדיהם ועל לקוחותיהם''.

תגובות

End of content

No more pages to load