• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוועדה העליונה של מל''ג אישרה תואר פרופ' לראש מכללת חמדת דרום

פרופ' שקד (51) מכהן כראש המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום שעל יד נתיבות החל מספטמבר האחרון. עוד לפני כן כיהן כסגן הנשיא לעניינים אקדמיים במכללה

פרופ' חיים שקד (צילום: יח''צ)

הוועדה העליונה של המל"ג למינוי פרופסורים העניקה השבוע לראש מכללת חמדת הדרום חיים שקד דרגת פרופסורה בתחום החינוך. פרופ' שקד (51) מכהן כראש המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום שעל יד נתיבות החל מספטמבר האחרון. עוד לפני כן כיהן כסגן הנשיא לעניינים אקדמיים במכללה.

פרופ' שקד נשוי לטלי ואב לשישה, גר מרבית חייו ברמת מגשימים בגולן. בעקבות הצטרפותו לצוות המכללה לפני כשלוש שנים, העתיקה משפחתו את מגוריה ליישוב אלעזר שבגוש עציון. טרם הצטרפותו למכללה עסק שקד לאורך שנים ארוכות בתפקידי הוראה וחינוך ומילא תפקידי ניהול שונים במערכת החינוך, כאשר כיהן במשך קרוב לשני עשורים כמנהל בתי ספר.

תחומי המחקר העיקריים של פרופ' שקד הם חשיבה מערכתית בניהול בית ספרי, מנהיגות הוראתית (מנהיגות פדגוגית), הכשרת מנהלים ורפורמות חינוכיות. פרופסור שקד נחשב לדמות מוכרת ומובילה בעולם  האקדמיה הישראלית ולאורך השנים פרסם מאמרים רבים בכתבי עת מובילים בתחום מינהל החינוך, כתב פרקים בספרים, וכן כתב וערך ספרי מחקר. הוא חבר קבוע בכנסים מחקריים בין לאומיים ברחבי העולם, ומלמד סטודנטים וסטודנטיות בחוג לחינוך, בתוכנית לתואר שני בארגון וניהול מוסדות חינוך, ובתוכנית להכשרת מנהלים.

עם כניסתו לראשות המכללה, הגדיר פרופ' שקד משנה חינוכית העומדת ביסודה של הכשרת המורים, המורות והגננות במכללה: "פדגוגיה של חוסן". מהות הרעיון פדגוגיה של חוסן היא האמונה שחלק מתפקידו של איש חינוך הוא להגביר את החוסן של תלמידיו. מעבר להקניית ידע ומיומנות ומעבר לעיצוב זהות ערכית, עובדי ההוראה אמורים לפתח ולהעצים בקרב תלמידיהם את היכולת להתמודד בהצלחה עם קשת רחבה של אתגרים. לפדגוגיה זו חשיבות מיוחדת בקרב תושבי הדרום המתמודדים עם מתיחות ביטחונית ועם מרחק גיאוגרפי ממרכז הארץ המבטא פערים חברתיים.

פרופ' שקד: "אני מודה למל"ג על קבלת הפרופסורה. אמשיך להוביל את המכללה קדימה ויחד עם צוות המרצים והעובדים המקצועי והנפלא נגיע להישגים ושיאים נוספים, כשמטרתנו העיקרית היא להכשיר עובדי הוראה איכותיים שיובילו חינוך איכותי לילדי הנגב".

תגובות

End of content

No more pages to load