• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ליאם אמסלם סיפרה שלמשפחתה אין כסף לאוכל, אלפים התגייסו לסייע

מלשכת ראש עיריית ב''ש, דרך היזם אביב קופל ועד ''באר שבע ביחד'': ילדה מבאר שבע סיפרה ב''הצינור'' שלמשפחתה אין כסף לאוכל בגלל הקורונה, רבים התגייסו לסייע. תזכורת: בב''ש יש כיום יותר מ-20,000 מובטלים

ליאם אמסלם, בשידור הערב (צילום מסך)

ליאם אמסלם, בת 12, תושבת באר שבע. משפחתה נותרה, כמו אלפים רבים אחרים בבאר שבע, ללא כסף, בשל משבר הקורונה. היא סיפרה הערב בתוכנית ''הצינור'', עם גיא לרר, כי למשפחתה אין כסף לקנות אוכל או לשלם שכר דירה. רק לפני שנה נפטר אבי המשפחה.

אנשי עסקים רבים בבאר שבע, שצפו בתוכנית וקראו את השיתופים ב''באר שבע ביחד'', בה למעלה מ-110,000 חברים, התנדבו לסייע למשפחה. בין המסייעים איש העסקים והיזם אביב קופל, שלא היסס להרים תרומה שתעזור למשפחה לעמוד על הרגליים, זאת כאשר עסקים רבים בבאר שבע עוברים תקופה קשה, לרבות העסקים שלו, שנאלצים לפעול תחת מגבלות הקורונה - אך עושים זאת בנחישות, מתוך אהבה לעיר. 

וידאו: המונולוג קורע הלב, ששודר הערב ב''הצינור''

​​​​​​​

כיווצה לנו את הלב: ליאם, בת ה-12, במונולוג קורע לב, מספרת שבגלל הקורונה אין לה ולמשפחה שלה כסף לאוכל או לשכר דירה, כל זה קורה אחרי שאב המשפחה נפטר לפני שנה. לא הצלחנו לעצור את הדמעות

Posted by ‎הצינור‎ on Monday, June 29, 2020


''אחרי הכתבה שראיתי אצל גיא לרר עם דמעות בעינים פניתי בפיסבוק לאתר את המשפחה קבלתי המון פניות מבעלי עסקים ותושבים בעיר ,אני והקבוצה שלי ובעזרת מספר אנשי עסקים מובילים בעיר הולכים לגייס למשפחה סכום כסף נכבד כבד למחר ונספק להם מה שהם צריכים בכדי להרים את הראש חזרה'', סיםר קופל. גם עוזר ראש עיריית באר שבע, צביקה כהן ואנשי העירייה נרתמו לסייע למשפחה.

בבאר שבע יש כיום למעלה מ-20,000 מובטלים, אך מספר זה אינו כולל מספר גדול מאוד של עצמאים שנותרו ללא פרנסה ובעלי עסקים שעסקיהם קרסו בשל משבר הקורונה והמגבלות שהוטלו על ידי הממשלה. רק הערב פורסם כי הממשלה מחזירה חלק מההגבלות, בהן עריכת אירועים מעל מספר מסויים של אנשים, בעקבות העליה בתחלואה בקורונה. האבטלה בבאר שבע זינקה ב-500% מאז החל משבר הקורונה ועובדים רבים שהוצאו לחל''ת - פוטרו בסופו של דבר.  

תגובות

End of content

No more pages to load