• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם דימונה בדרך לסגר?: 52 חולים חדשים תוך 3 ימים

עליה תלולה בתחלואה בקורונה בישראל - ובקבינט הקורונה מודים: ''העניינים יצאו מכלל שליטה''. ברקע: חשש מקריסת עסקים ועוד אלפי מובטלים בנגב

בדיקת קורונה בדימונה (צילום: דוברות כללית)

האם העיר דימונה בדרך לסגר? בשלושת הימים האחרונים נוספו בעיר הדרומית 52 חולי קורונה מאומתים חדשים, עליה של 69.3%. מבחינת התחלואה ל-100,000 איש, דימונה היא העיר השישית בישראל. קבינט הקורונה עלול, כבר בימים הקרובים, לנקוט בצעדים לבלימת התחלואה - בהם הטלת סגרים ממוקדים על ערים שהםכו למוקדים אדומים. משמעות סגר שכזה הוא סגירת העיר - אין יוצא ואין בה. התושבים יקבלו הוראה להישאר בבתיהם. עסקים עלולים להיסגר וחלוקת המזון תעבור לפיקוד העורף. עבור אותה עיר, מדובר במכה כלכלית של ממש. 

בבאר שבע נתגלו ב-3 הימים האחרונים 26 חולים, יותר מאשר ברהט, בה נתגלו 25 חולים חדשים בפרק זמן זה. בנתיבות, אופקים וכסייפה נתגלו 6 חולים חדשים. 

וידאו: בדיקות קורונה בדימונה (צילום: דוברות כללית)
​​​​​​​


עם זאת, מספר הדוחות למי שלא עוטים מסכות בבאר שבע נמוך - רק 157 דוחות בשבוע האחרון. קודם כל, יותר אנשם עוטים מסכות בבאר שבע: המכה הכלכלית שחטפה בירת הנגב גרמה לרבים להבין, בדרך הכי קשה, שלא מדובר בצינון רגיל, אלא במחלה קשה ומדבקת. בדיקה אקראית העלתה כי בקניונים, בעיר העתיקה ובמרכז שכונתי ותיק, בעלי עסקים לא נתנו להיכנס למי שלא חבשו מסכות. בסופר שכונתי בשכונה ה' הקונים בעצמם ביקשו לשמור על מרחק 2 המטרים בתור. 

בעיר העתיקה, בחנות לכלי עבודה, הכניסו קונה אחד בכל פעם ונציג של החנות עמד בחוץ וביקש מהממתינים לא להצטופף. בתחום בתי הקפה יש גם הקפדה: לא משרתים מי שלא עוטה מסכה, הסועדים עושים שימוש באלכוג'ל, שומרים על מרחק בין שולחן לשולחן. הבעיה אינה במי שמקפיד, אלא במי שמזלזל - ועלול להידבק ולהדביק את בני ביתו.

נקודת בדיקה בדימונה: 400 נבדקים

בעקבות המצב בדימונה, קופ''ח כללית הקימה מתחם הבדיקות בעיר, שנפתח ביום שישי האחרון וממשיך לפעול עד לשעות הערב. היום נדגמו במקום כ-400 נבדקים. בעיר מנסים להבין מה גרם לעלייה בתחלואה, על מנת למקד את הטיפול. מבחינת ציות לתו הסגול, דימונה אינה שונה משאר היישובים בנגב ותושביה הפנימו את חשיבות הציות להוראות ונעשה ניסיון להבין מהו מוקד ההדבקה. 

האם התחלואה בנגב תוביל בסופו של דבר לסגר? רה"מ מכנס הערב כינוס טלפוני של קבינט הקורונה המצומצם לדון באילו יישובים יוטלו הגבלות נוספות. מדובר בין היתר בדימונה, אשדוד, בני ברק ולוד.


תגובות

End of content

No more pages to load