• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הישג: בוגר מבאר שבע בקורס מכונאים מוטסים

בשבוע הבא יגיע לסיומו קורס מכונאים מוטסים. סמ''ר ר', בן 23, הוא הבאר שבעי היחידי בקורס ואת חברתו הכיר בטייסת. ר' הינו בין תושבי הנגב המעטים המשתלבים במקצועות הטיס

סמ''ר ר' (צילום: דובר צה''ל)

הישג: בוגר מבאר שבע בקורס מכונאים מוטסים. בשבוע הבא עתיד להגיע לסיומו קורס מכונאים מוטסים מספר 44. הקורס אורך כשמונה חודשים והינו מחולק לשלושה שלבים. הבוגר הוא סמ"ר ר', בן 23, שמתגורר בבאר שבע.

דובר צה''ל התיר לפרסם כי ''מבין תחביביו של ר' הם להתאמן, לבלות עם חברים וללמוד בשיעורי תורה, הוא בעל תעודת הנדסאי מכונות. ר' התגייס למערך הטכני ושובץ כטכנאי בטייסת 123. כשהיה טכנאי הכין אתה מסוקים לטיסות והכיר במעט את תפקיד המכונאים המוטסים. הצלת חיים היה דבר שמשך את ליבו והוא החליט להציב לעצמו מטרה ולהיות מכונאי מוטס''.

''מבחינה חברתית מספר על הקורס שהוא מאוד מגבש, למרות פערי הגילאים שיש בקורס יודעים לעבוד בשיתוף פעולה. ר' מספר שהצבא שלנו הוא המוסרי בעולם: "מרגישים את זה בקורס, גם את אהבת הארץ וגם כי עוסקים בהצלת חיים, גם של חיילים וגם של אזרחים והסיפוק הוא גדול".

את חברתו, ש', הכיר בטייסת.

מכונאי מוטס הינו חלק מצוות האוויר הנכלל במסוק למד הקברניט וטייס המשנה והוא מפקד תא המטען של מסוק הסער. 
מבין אחריות התפקיד: הפעלת מערכות המשימה, תפעול תא המטען והמערכות בתא הטייס, זיהוי תקלות וסיווגן תוך כדי טיסה. בנוסף המכונאי אחראי על העמסת, הושבת והורדת לוחמים, נוסעים או פצועים אל המסוק וממנו, ומסייע לצוות בהכנת משטחי נחיתה. כמו כן המכונאי המוטס הוא איש המערך הטכני המאומן בטיפול בתקלות המסוק ביצוע סבב אחזקה ובדיקות כתנאי להמשך המשימה, כאשר המסוק מחוץ לבסיס האם.


תגובות

End of content

No more pages to load