• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוזרים להגבלות: שמחות עד 50 איש בלבד, חשש מקריסת ענף האירועים

תכננתם אירוע לזמן הקרוב? בשל העליה התלולה בתחלואת הקורונה, הממשלה מחזירה את ההגבלות על אולמות האירועים והברים. ''אני שבור, לא יכול לדבר'', אמר בעל אולם למשמע הבשורה.

בדיקות קורונה, הבוקר (צילום: דוברות קופ''ח)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

חוזרים אחורה כדאי לרסן את ההדבקות וחוזרים למדיניות של הגבלות. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין כנסו הערב חמישי מסיבת עיתונאים בעקבות ההתפשטות המדאיגה של נגיף הקורונה. ההגבלה הבולטת היא על אולמות האירועים - בהם יותרו שמחות עד 50 איש בלבד. מדובר במכת מוות לענף שעמד מספר חודשים מושבת וכעת נלחם על קיומו. ''אני שבור, לא יכול לדבר'', אמר לברנז'ה NEWS בעל אולם בדרום, שלא מצליח לעכל את הבשורה המרה. גם מועדונים וברים יוגבלו ל-50 איש בלבד, מה שהופך את הפעלתם ללא כלכלית. ההגבלות האלה מגיעות כאשר רק הבוקר הודיעה רשות המסים כי עיקר הנפגעים מהקורונה הם עסקים קטנים, בעיקר בענפי התרבות, האירועים וההסעדה. 

הערב מתפרסמים נתוני הקורונה - ויש בהם עליה במספר החולים המאומתים החדשים בבאר שבע - 30 איש ב-3 בימים האחרונים. בבאר שבע יש כרגע 215 חולים מאומתים. 33 אנשי צוות מסורוקה ו-2 אנשי צוות מאסותא באר שבע נתונים בבידוד. 994 תושבים בבאר שבע שוהים בבידוד. 

בבאר שבע ובנגב נפתחו בשני העשורים האחרונים אולמי שמחות גדולים, בהשקעות עתק, הערוכים לקבל מאות מוזמנים. ההגבלות החדשות יפגעו בהם, במועדונים ובברים. גם על בתי כנסת הוטלו הגבלות ותתאפשר תפילה של עד 20 איש. 

וידאו: מסיבת העיתונאים בערב (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

שידור חי

Posted by ‎Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו‎ on Thursday, July 2, 2020

נתניהו פתח ואמר הערב, במסיבת העיתונאים: "חשבנו שהנגיף ייעלם מעצמו בקיץ, אבל הוא לא נעלם. נקטנו צעדים לפתיחת הכלכלה עם זאת זה מותנה בהקפדה על הכללים''.

"אנחנו מחפשים כל הזמן את נקודות האיזון בין ההדבקה לפגיעה בכלכלה''.
"אני מתכוון להציג בימים הקרובים תוכנית סיוע כלכלית לחצי השנה הקרובה. אוודה שהאוצר יביא את הכסף במהירות ללא בירוקרטיה''.

''מתחילת השבוע מספר החולים הקשים עלה ב -50% אנחנו חייבים לחזור למדיניות של הגבלות כדי לשטח מחדש את העקומה .
הצבתי יעד שתוצאות הבדיקות יגיעו בתוך 24 שעות. אעביר חוק קורונה שמאפשר לנו להתגבר על הבירוקרטיה באישור הגבלות.
ההגבלות יהיו על אולמות ארועים, ברים ומועדונים, שיוכלו להכיל עד 50 איש.  תפילה והתקהלויות יוגבלו עד 20 איש. לגבי המסעדות החלטה תתקבל ביום ראשון, בעקבות מחלוקת שהתפתחה בין שרי הליכוד לכחול לבן שאף גררה איום בחירות מצד נתניהו.

נכון לעכשיו אין שינויים לגבי מקומות עבודה, קניונים, מלונות ותחבורה ציבורית: "אנחנו יודעים שכשאנשים מתקבצים בבתים ,רוקדים ושרים הם מדביקים אחד את השני הצעירים מדביקים את המבוגרים והמבוגרים את הקשישים".

שר הבריאות ח"כ אדלשטיין אמר: "אנחנו במצב של עליה מדאיגה בנדבקים החדשים בנגיף הקורונה, כמעט אלף מאובחנים ביממה זו שעת חירום ומערכת הבריאות פועלת השלב זה לקטוע את שרשרת ההדבקה ולצמצם את זמני קבלת התשובות לבדיקות. אירועים הפכו למוקדי הדבקה, אין מנוס אלא לצמצם''.

מוקדם יותר בוועדת  השרים תקף אדלשטיין  את יו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ שדרש פעם נוספת להעביר את האחריות התפעולית לפיקוד העורף: "בלקסיקון שלי זה לא נקרא להיכנס מתחת לאלונקה. זה נקרא פוליטיקה על חשבון  אזרחי ישראל ", אמר.

תגובות

End of content

No more pages to load