• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התיכון ביישוב חורה שרוב תלמידיו מגיעים ללימודים אקדמיים

לא פחות מ-85 אחוזים מבוגרי תיכון עהד למדעים, ביישוב חורה, התקבלו למוסדות להשכלה גבוהה. לתיכון, הנחשב יוקרתי, מתקבלים תלמידים לאחר מבחנים קפדניים

תלמידים ממתינים לבחינות (צילום: אחמד חטיב)

תיכון עהד למצוינות במדעים, בו לומדים תלמידים בדואים מכל הנגב, ממשיך במיון מועמדים לקראת שנת הלימודים הבאה. הנערים והנערות, המעוניינים לקבל מבית הספר את הכלים להצטיין במקצועות המדעים ולהגיע לאקדמיה, יעברו מבחני קבלה בשלושה נושאים (מתמטיקה, עברית ואנגלית) וימתינו במתח לתשובה בדבר קבלתם לתיכון המצוינות.

בשבוע שעבר התקיים המועד הראשון של בחינות הקבלה לבית הספר התיכון עהד למצוינות במדעים, ובקרוב צפוי מועד נוסף לבחינות נוספות. הנערים והנערות המגיעים להבחן רואים לנגד עיניהם את ממוצע הבגרות הגבוה של תיכון עהד, את העובדה ש-98% מבוגריו מחזיקים תעודת בגרות איכותית במדעים, ואת הנתון המראה כי 85 אחוזים מבוגרי ובוגרות בית הספר פנו להשכלה הגבוהה.

באמצעות הקבלה ללימודים בעהד מבקשים התלמידים והוריהם להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם להתקבל ללימודים באקדמיה. התיכון מכשיר את תלמידיו לקראת השכלה אקדמית, ומכוון אותם להשתלב בשוק העבודה בישראל. ציוני הבגרות של בוגרי תיכון עהד, הם מהגבוהים ביותר בישראל וללא ספק הגבוהים ביותר בחברה הערבית. בשל אילוצי תקופת הקורונה החליט ד"ר מחמד אבו נג'א – מנהל בית הספר, לקיים יום נוסף של מיונים על מנת לאפשר לנערים ונערות נוספים בכיתות ט'-י' להיבחן. 

יו"ר עמותת עהד  לקידום החברה הערבית בנגב המפעילה את בית הספר יחד עם רשת עמל, דר' עאהד אמטיראת מוסיף: "בשל המצב השנה בעקבות משבר הקורונה הארכנו את מועד ההרשמה לבית הספר. אנחנו קוראים לנערים ונערות מהחברה הערבית בכל רחבי הנגב, המעוניינים לקחת חלק בחינוך למצוינות במדעים להירשם למיונים. מיון המועמדים נעשה בהתבסס על הישגיהם בלימודים בחטיבה הצעירה ועל תוצאות מבחן הקבלה שמתקיים בבית הספר בימים הקרובים".


תגובות

End of content

No more pages to load