• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האסון בחוף זיקים: מיכאל הציל משפחה מחורה - וטבע למוות

הערב הותר לפרסם כי מיכאל בן זקרי, בן 45 מאשדוד, טבע למוות כאשר נכנס למים להציל אם ואחייניה מחורה שטבעו באגם בחוף זיקים. מתברר כי הכניסה לאגם הייתה אסורה, אך הגדר סביבו הוסרה

צילום: דוברות כיבוי והצלה

טרגדיה בחוף זיקים: מיכאל בן זיקרי, בן 45, מאשדוד, קפץ למים על מנת  תושבת חורה ושלושה מאחייניה, שנסחפו באגם ליד חוף זיקים -  וטבע למוות. למרות שהאגם נחשב מסוכן, הוא לא היה מגודר. מסביב למקום הייתה אמורה להיות גדר - אך היא הוסרה. האגם ממוקם בשפך של נחל שיקמה. במקום אין שירותי הצלה.

המים במקום מגיעים לעמוק 4 מטרים והמצילים בחוף אשקלון מתריעים מפני סכנת הטביעה, אך מכיוון שהגדר הוסרה, אין מה שימנע מהמבקרים להגיע. 

וידאו: החפושים אחרי הנעדר באגם חוף זיקים (צילום: דוברות כיבוי והצלה)
​​​​​​​

מישאל נחום סגן ראש סניף איחוד הצלה באשקלון היה אחד הראשונים להגיע לזירה: "כשהגענו למקום נתקלנו באם ושלושת ילדיה במצב קל לאחר שנמשו מהמים על ידי הטובע. למרבה הצער נקבע מותו של הטובע שנמשה מהמים על ידי צוללנים של משטרת ישראל".

אל המקום הוזעקו צוותי חילוץ מכבאות והצלה אשקלון יחד עם יחידת להבה הארצית. צוות היל"מ (יחידה לחילוצים מיוחדים) של תחנת אשקלון ערך סריקות במים. במקום נערכה הערכת מצב יחד עם משטרת ישראל ונערך חיפוש ע"י אמצעים שונים. המים באגם עכורים והזרימה של האגם מקשה על החיפושים במים. למקום הוזנקה גם יחידת היל"מ של תחנת באר שבע לסיוע ובדקות הקרובות צוללנים מיחידת להבה יגיעו ויבצעו סריקות נרחבות.

מזק״א נמסר כי באגם סמוך לחוף זיקים, אם ושלושת ילדיה נסחפו למים, בן 45 שחילץ אותם טבע, לאחר חיפושים של צוללי משטרת ישראל, אותר ללא רוח חיים. האם ושלושת ילדיה פונו ע''י מד''א במצב קל לביה''ח ברזילי.

תגובות

End of content

No more pages to load