• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוראה מאירן: חמאס מחריף את ירי הרקטות לדרום

פעמיים באותו ערב: אזעקות צבע אדום ביישובים בדרום, דיווח על ''פיצוץ גדול'' סמוך ליישוב. הערכה: האירנים מבקשים לחמם את הגזרה - כנקמה

צילום מסך: אפליקציית כומתה

פעמים באותו ערב: מטחי רקטות לעבר יישובים בדרום. סמוך לשעה 19:11 נורו שתי רקטות והופעלה אזעקה באזור עוטף עזה -  כפר מימון ותושיה, עלומים. תושבים מדווחים על ''פיצוץ גדול'' סמוך לאחד הקיבוצים, ככל הנראה נפילה בשטח פתוח. 
סמוך לשעה 20:11 נורה מטח נוסף לעבר יישובים בעוטף.  במטח זה היו 4 שיגורים לדברי תושבים. צה''ל לא מסר מידע אם הופעלה מערכת כיפת ברזל או מה על התושבים לעשות להמשך הערב. אם לשפוט לפי העובדה שלא ידוע על פצועים או נזק - ככל הנראה מדובר בנפילות בשטחים פתוחים. 

הערב, בסמוך לירי, הג׳יאהד מאיים לפתוח מהלילה ב''הסלמה כבדה'' בעקבות תכונית הסיפוח, שבינתיים לא יצאה אל הפועל. ''המטח הבא הוא לאשקלון ואשדוד''. ההערכה היא כי מי שעומדת מאחורי ההסלמה היא אירן והירי בוצע על ידי ''ארגונים סוררים'', בתרגולת שמוכרת כבר מסבבים קודמים: טפטוף, הגדלת טווחי הירי וסבב, שאחריו תיווך מצרי להפסקת האש. 

תמיר עידאן – ראש המועצה האזורית שדות נגב: ''בשעה האחרונה נשמעה אזעקת צבע אדום בחלק מיישובי המועצה. אנו רואים בחומרה רבה את חידוש ירי הרקטות ואנו מצפים מהדרג המדיני להורות לצבא להגיב בחוזקה ובנחישות. ירי הרקטות בוצע לעבר שטחים פתוחים במועצה אך יש לזכור, שהאזעקות אשר נשמעו ברחבי היישובים שיבשו את שגרת יומם של התושבים וביניהם גם ילדים שנמצאים בחופשה . בשנים האחרונות, תושבי עוטף עזה סבלו מאזעקות והפרחת בלונים חדשות לבקרים ואנו מצפים שחידוש הירי שבוצע בשעה האחרונה יענה במכה נגדית במטרה להבהיר לאויבנו שלא נסבול ירי נוסף''.

תגובות

End of content

No more pages to load