• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שר הביטחון סייר היום באתר המיועד להקמת קריית המודיעין

גנץ, מיכאל ביטון המשרת כשר במשרד הביטחון ורוה''ע ב''ש רוביק דנילוביץ' סיירו באתר בו אמור לקום בסיס המודיעין בנגב והביעו תקווה כי הפרויקט יתממש בקרוב

צילום: דוברות משרד הביטחון

האם קריית המודיעין תקום בנגב? שר הביטחון וראש הממשלה החליפי סייר היום בליקית ואמר: ''אנחנו בונים פרויקט לאומי שמטרתו הראשונה היא חיזוק אמ"ן, התשתיות שעומדות לרשותו והיכולות שלו כזרוע חזקה ומובילה''
 
שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, ביקר הבוקר (שני) יחד עם ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' , השר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון וראשי רשויות בנגב, בליקית, באתר הבנייה הצפוי של פרויקט מעבר אמ"ן . במסגרת הביקור הציג ראש מנהלת מעבר דרומה במשרד הביטחון, איציק כהן, את עיקרי הפרויקט. עוד הגיעו לסיור מנכ"ל המשרד לעניינים אזרחיים וחברתיים, אמיר אשל וראש מחלקת מעבר אמ"ן לנגב.

הקמתה של קריית מודיעין בליקית, בה המדינה השקיעה עד עתה כ-300 מיליון שקל, מתעכבת, כאשר התירוץ הוא הקמת מסילת רכבת שתתחבר עם הקרייה ותאפשר  למרשתי יחידות המודיעין, ברובם תושבי מרכז הארץ, להגיע ישירות לפתח הבסיס. הסיבה האמיתית היא התנגדותם של משרתי 8200 לעבור לדרום. משרתי היחידה רוצים להיות קרובים לתל אביב ולמרכז תעשיית הסייבר.  כיום, במקום בסיס מודיעין, יש במקום אתר פסולת פירטי.

בוגרי היחידה ומשרתיה מבוקשים מאוד בשוק האזרחי וצה''ל מנהל מלחמת מאסף אל מול גורמים אזרחיים, המשלמים שכר של פי 4 ויותר. אחד החששות הגדולים ביותר בצה''ל הוא מבריחת מוחות נעשים מאמצים להשאיר בעיקר את אנשי יחידות הטכנולוגיות.

סיבה נוספת להתנגדות המעבר של אנשי 8200, היא תעסוקתם של בני/בנות הזוג והיעדר תעסוקה הולמת בבאר שבע ובנגב. גם לזה יידרשו לתת מענה במסגרת המעבר לדרום.

עם זאת, הדוברים בטקס העדיפו היום להיות חגיגיים:  שר הביטחון, בני גנץ, אמר כי " צה"ל, כולל הרמטכ"ל וראש אמ"ן ששוחחתי עמם, אני וכל מערכת הביטחון, רואים בנגב את המקום הנכון להתפתח בו. מקום שבו יהיה לנו את המתקן הטכנולוגי הטוב ביותר, האיכותי ביותר והחשוב ביותר ליצירת זרוע המודיעין החזקה והמובילה ביותר. זוהי סיבת הסיבות למעבר אמ"ן לנגב. בנוסף, אנחנו מסייעים פה לאתגר לאומי של פיתוח הדרום שצה"ל היה הראשון להיענות לו- מכוחות היבשה, דרך בסיסי חיל האוויר ועד מעבר חיל התקשוב וקריית המודיעין. זהו פרויקט ראשון במעלה לביטחון הלאומי ולנגב כולו ברוח חזון בן גוריון. לצורך כך אנחנו רותמים כבר היום את כל הגורמים בממשלה בכדי להביא את המעטפת האזרחית והתשתיתית, ובראש ובראשונה פתרון תחבורתי הולם ותמיכה וקידום של התשתית האנושית שמגיעה לכאן כחלק מהביטחון הלאומי".
 
ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': ''אני שמח ומודה לשר הביטחון, בני גנץ, על ההחלטה. אני רואה בזה רגע היסטורי שהופך את באר שבע והנגב לאחד ממרכזי הידע והטכנולוגיה המובילים והמתקדמים בעולם. אחד העוגנים הטכנולוגים העוצמתיים בעולם, בדרך אלינו, בשילוב ההון האנושי האיכותי ביותר. אנחנו הופכים למרכז. מרכז העולם! יישר כח על ההחלטה החשובה של הממשלה ולכל מקבלי ההחלטות, בכל הדרגים. מילה טובה לאיש הנגב, חברנו מיכאל ביטון, השר במשרד הביטחון, שפעל ללא לאות שהנושא לא ירד מסדר היום. ממשיכים קדימה בכל הכוח״.
 
השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון: "היום אנחנו עושים היסטוריה יחד בנגב. מתחילים לקבוע עובדות בשטח ולהחזיר את פרויקט הדגל של קריית המודיעין למסלולו. כולנו יחד עם ראשי הרשויות, שר הביטחון, הרמטכ״ל ומנכ"ל המשרד, הובלנו את קידום הפרויקט עם כניסתנו לממשלה לפני פחות מחודשיים. כאיש הנגב, כראש מועצת ירוחם בעבר וכמייסד ויו"ר מועצת הנגב, הייתי חלק מראשי הרשויות שקידמו את הקמת הבסיסים- קריית ההדרכה בירוחם, הרחבת בסיס נבטים, קריית התקשוב בבאר שבע ובסיסים נוספים''.

''כשר במשרד הביטחון אני מחויב להשפיע על קידום השלב האחרון במעבר הבסיסים לנגב. עוד לא תמה משימתנו. בחודשים הקרובים נידרש לבנות מעטפת משלימה של פתרונות תחבורה ופיתוח עבור ההון האנושי של בני הנגב ושל מי שיבוא להתיישב בכל הקהילות הנפלאות שבנגב".


תגובות

End of content

No more pages to load