• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סרטון הסערה של כוכב הילדים רוי בוי: ''מי רוצה להאכיל בדואי?''

משפחה יהודית תיעדה עצמה ''מאכילה'' ילדים בדואים כאילו היו חיות בספרי - והסרטון עורר סערה במגזר הערבי. ראש מועצת אל קסום, סלאמה אל אטראש:  ''מדובר במיפגן עלוב של גזענות מהרמה הנחותה ביותר''

מושיטים עוגיות לילדים בדואים - ומתעדים (צילום מסך)

סרטון, שלא מצויין תאריך הצילום, אך צולם בנגב, מעורר סערה במגזר הערבי: בסרט נשמע אב משפחה שואל את ילדיו ''מי רוצה להאכיל בדואי?'' והילדים זורקים עוגיות לשני ילדים בדואים העומדים מחוץ למכונית. הסרטון עלה לרשת הטיק-טוק לפני כמה שעות וכבר צבר אלפי צפיות.

וידאו: סרטון הסערה - ''מי רוצה להאכיל בדואי'' (מקור: טיק טוק, ללא קרדיט)
​​​​​​​


חה״כ סעיד אלחרומי, מהרשימה המשותפת, גינה את הסרטון, אך סייג את דבריו: ''בשעות האחרונות התפרסם סרטון בו אימא יהודיה שואלת את ילדיה אם ברצונם  להאכיל בדואים מחוץ לרכב המשפחה, תוך כדי שהיא מצלמת את האירוע . ‏נראה שהסרטון ישן , אבל הצורה שבה מוצגים הילדים הבדואים גזענית , מעליבה ומקוממת . כאילו שהם סוג של חיה משעשעת . ‏בושה''.

ראש מועצת אל קסום, סלאמה אל אטראש:  ''מדובר במיפגן עלוב של גזענות מהרמה הנחותה ביותר. אנחנו הבדואים איננו בעלי חיים בגן חיות. המצב של ילדי הפזורה שצולמו איננו גזירה משמיים אלא תוצאה של הזנחה רבת שנים של ממשלות ישראל. תוצאה של הריסת בתים, של היעדר מקומות תעסוקה, של אי השקעה בתשתיות ובמערכות החינוך שלנו. בזמן שמדינת ישראל מתגאה בהיותה מדינת סטארט-אפ, הייטק וסייבר, הרי שחצר האחורית שלה היא מזניחה את התושבים הבדואים שהם אזרחי המדינה לכל דבר ועניין. אני נזכר עכשיו במשהו שאמר וכתב לי האמן האהוב יגאל תומרקין  "יהודי, אל תעשה לאחרים מה שעשו לך אחרים..."
במקום שהעם היהודי יהווה דוגמא ומופת לעולם ביחסו לאחר ולמיעוטים יש לנו הוכחה לתוצאה של ההסתה של הימין הקיצוני נגדנו. היום כאזרח ישראלי אני מתבייש בשביל חברי היהודים שאנחנו צריכים לצפות בסרטון העלוב והמעליב הזה."

הערב, סמוך לשעה 23:00, הודיע כוכב הילדים ''רוי בוי'', כי הוא העומד מאחורי הסרט ואף התנצל: ''אהובים שלי, בשעות האחרונות מתרוצץ ברשת סרטון מטיול משפחתי פרטי מלפני חמש שנים אני רוצה להביע את צערי העמוק על הדברים הנאמרים בו , הם אינם ראויים להיאמר. זו לא דרכי לחנך כך את ילדי וזו לא הדרך לחנך אף ילד אחר. דרכי היא דרך של אהבת אדם ובדרך זו אמשיך ללכת. מצטער מעומק הלב ומבקש סליחה מכל מי שנפגע''.

הפוסט בעמוד הפייסבוק של כוכב הילדים רוי בוי:


אהובים שלי, בשעות האחרונות מתרוצץ ברשת סרטון מטיול משפחתי פרטי מלפני חמש שנים אני רוצה להביע את צערי העמוק על...

Posted by ‎רוי בוי - הדף הרשמי‎ on Saturday, July 11, 2020תגובות

End of content

No more pages to load