• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אילן זיגדון (סבא ג'בטו): ''מסעדנים חייבים כסף לשוק האפור''

זיגדון, בעלי מסעדה בב''ש, הוא מנציגי תנועת ''אני שולמן''. לדבריו, ''מי שפותח היום מסעדה הוא פסיכופט''. כמעט שליש מהמסעדות בישראל נסגרו מאז תחילת משבר הקורונה

צילום המחשה: דני בלר

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

עדות בוועדת הכלכלה של הכנסת: נציג תנועת "אני שולמן", המסעדן אילן זיגדון, סיפר כי הוא מפעיל מסעדה בבאר שבע (סבא ג'בטו), ואמר כי הקריטריונים לקבלת פיצוי מעודדים העלמת מס. הוא סיפר כי מסעדנים חייבים כסף לשוק האפור ולא יודעים איך לצאת מזה, ואמר כי מי שפותח היום מסעדה הוא "פסיכופת לגמרי". על פי עדות שנמסרה בוועדה, כמעט שליש מהמסעדות בישראל נסגרו מאז תחילת משבר הקורונה - והמצב עלול להחמיר ככל שיימשכו המגבלות.

זיגדון  הופיע בפני וועדת הכלכלה של הכנסת, שהתכנסה היום, ביוזמת היו"ר, ח"כ יעקב מרגי, לדיון מיוחד בהתמודדות עם ההגבלות האחרונות שהוטלו על הפעלת גני אירועים ומסעדות, נוכח ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה. היו"ר מרגי אמר בפתח הדיון כי הוועדה תטפל בשבועות הקרובים בענפים שלעיתים נופלים בין הכסאות, ובחרה לפתוח במצוקת בעלי האולמות, גני האירועים והמסעדנים.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר כי אירועים, ובמיוחד חתונות גדולות, היו מוקדי הדבקה מאוד גדולים. לדבריו, "ביישובים שונים הכל התחיל מאירוע אחד, כמו בדימונה או ביישובים הבדואים בנגב ובלוד, ההתפרצות החלה בגני אירועים שלא הקפידו על הכללים וגם במקומות שהקפידו על הכללים והייתה בהם קבוצה גדולה. אין ספק שבעת הזו נכון שלא להפעיל ונכון לפצות את מי שנפגע. בעניין המסעדות, הקושי העיקרי הוא שלא ניתן לאכול עם מסיכה. בניגוד לתחבורה ציבורית או אפילו בתי כנסת, כשאנשים אוכלים אז מורידים מסיכות ויש סיכון משמעותי להדבקה. עשינו תו סגול עם משרדי האוצר והכלכלה ועם בעלי המסעדות ואולמות האירועים, אבל במקומות האלה נראה שהוא לא מתאים. במיוחד בגני אירועים ראינו שזה לא עובד".

מנכ"ל איגוד המסעדות, שי ברמן, אמר כי ישנם 14,000 עסקים בענף, שמעסיקים מעל 200 אלף עובדים, ומאז תחילת השנה נסגרו 1,550 ולפי ההערכות עד סוף השנה המספר יצמח ל-5,000 ובין 100 ל-120 אלף עובדים יפוטרו. הוא הוסיף כי "אף אחד לא מצליח להבין את התקנות, זה בלתי מתקבל על הדעת. ההגבלות על ישיבה חוץ הן בלתי נתפסות. אי אפשר להתייחס למקום של 100 מטר כמו למקום של 1,000 מטר".

היו"ר מרגי אף קרא לבעלי האולמות להחזיר את המקדמות ששילמו הזוגות הצעירים, ואמר כי הם אינם חברת האשראי של המדינה. "כל מי ששילם והזמנתו בוטלה צריך לקבל את הכסף שלו בחזרה", הבהיר.

תגובות

End of content

No more pages to load