• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ שאשא ביטון אישרה לפתוח את הבריכות, בב''ש ''מחכים להבהרות''

יוסי בננו, מנהל הקאנטרי קלאב בב''ש, בו בריכות וחדר כושר: ''אנחנו מחכים להוראות של משרד הבריאות למרות שוועדת הקורונה קבעה את מה שקבעה''

בריכת הקאנטרי קלאב (צילום: יוסי בננו)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

אושר חידוש הפעילות של חדרי הכושר והבריכות - למרות העליה התלולה בתחלואת הקורונה.  יו"ר ועדת הקורונה בכנסת, ח"כ יפעת שאשא-ביטון, תמכה בפתיחה, בניגוד לדעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ועוררה סערה פוליטית, מאחר ונתפסה כמי שסתרה את הוראותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לכתבנו מסר יוסי בננו, מנהל הקאנטרי קלאב באר שבע, בו יש גם בריכות וגם חדרי כושר, ממתין להבהרות: "אנחנו מחכים להוראות של משרד הבריאות למרות שוועדת הקורונה קבעה את מה שקבעה. לפי שעה אנחנו ערוכים ומחכים עם זאת אינני יודע עם פתיחת חדרי הכושר והבריכות יהיו עם הגבלות חמורות יותר''.

אישרה והודחה. ח''כ שאשא-ביטון (צילום: עדינה וולמן/דוברות הכנסת)​​​​​​​

"דע לך שזה סיפור לא פשוט אותו אנחנו צרכים להכיל. לצורך העניין, על פי התו הסגול מאפשרים להקצות 10 מטר לאדם בתוך המים .יש לי בריכה אולימפית שגודלה  1,500 מ"ר אני רשאי להכניס אליה כ-170 איש בערך במקום 330. בבריכה המקורה שאורכה 25 מטר ורוחבה 17 מטר אני רשאי להכניס רק 70 איש במקום 140. כרגע אני לא יודע מה ההנחיות של משרד הבריאות ואם לא יחמירו בהגבלות של התו הסגול. בנוסף אנחנו צרכים להתמודד עם הציבור שיכסה את פניו עם מסיכות, דרישה שאנו מאוד מקפידים עליה כמו גם על רישום הנכנסים בכניסה''.

הדיונים בוטלו בדרמה וסערה גדולה. השחקנים הראשיים היו ראש הממשלה בנימין נתניהו מגובה בשר הבריאות יולי אדלשטיין שהיו נגד פתיחת חדרי כושר ובריכות השחייה המקורות. מולם עמדה ועדת הקורונה בראשותה של ח"כ יפעת שאשא ביטון (ליכוד) שהיו בעד. יום לא קל אפילו סוער עבר על היו"ר ביטון בשעה 13:00 היא הייתה אמורה לפתוח את הדיון שהפך להיות שיחת היום וטוטו ניחושים בציבור תיפתחנה בריכות השחייה וחדרי הכושר או לא?!. באותה שעה הודיעה לשכת ראש הממשלה כי "ראש הממשלה ושר הבריאות החליטו לגבש תו  סגול מחמיר מיוחד  לצמצום ה התקהלויות סביב הבריכות ,ובכך  לפתוח רק את בריכות השחייה הלא מקורות תוך תגבור האכיפה במקומות אלה,וכי חדרי הכושר ישארו סגורים ויפוצו כלכלית".

לשכת ראש הממשלה הודיע כי "ראש הממשלה ושר הבריאות החליטו לגבש תו סגול מחמיר מיוחד לצמצום ההתקהלויות סביב הבריכות ובכך  לפתוח רק את בריכות השחייה הלא מקורות תוך תגבור האכיפה במקומות אלה. חדרי הכושר ישארו סגורים ויפוצו כלכלית".

גורמים מטעם הממשלה הזהירו את ח"כ יפעת ביטון אם לא תיישר קו עם החלטות הממשלה היא תוחלף מראשות ועדת הקורונה.
ואז התכנסה הוועדה בחיפזון לכמה דקות ואישרה את פתיחת חדרי הכושר והבריכות  המקורות והלא מקורות . החלטה זו עברה בתמיכת יו"ר הוועדה יפעת שאשא ביטון חברת סיעת הליכוד וחברי כחול לבן.

מייד עם תום ההצבעה מחוץ לאולם קרא יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר וצעק לעברה "נגמר הסיפור שלך עם הוועדה נדיח אותך מהוועדה''. אמר ועשה. זוהר  הגיש ליו"ר ועדת הכנסת איתן גינזבורג  בקשה להחליף  את שאשא ביטון כיו"ר.

תגובות

End of content

No more pages to load