• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פשע שנאה: אלמונים שרפו דגל גאווה בכניסה לבית פרטי בעיר העתיקה

חשש בקהילת הלהט''ב, בעקבות שריפת דגל גאווה בכניסה לבית פרטי, בעיר העתיקה. ''לפני כמה שנים רק הורידו לנו דגל, הפעם הציתו'', סיפר הדייר. תלונה הוגשה המשטרה, חברי הקהילה אומרים כי השנאה כלפיהם בב''ש רבה

דגל הגאווה השרוף, בכניסה לדירה (צילום שהועלה ושותף ברשתות החברתיות)

אירוע שנאה בעיר העתיקה בבאר שבע: א' התעורר אתמול, שני, בבוקר וגילה שדגל הגאווה שהיה תלוי בכניסה לבית בו הוא מתגורר עם בן זוגו הועלה באש. דגל ישראל שהיה תלוי לידו לא הוצת. ''לא קיבלנו הערות או איומים, לא שמענו אף פעם הערה על הדגל'', מספר א', אך לפני מספר שנים מישהו דאג להוריד את הדגל מהכניסה לבית ולהניח אותו על פתח הבית: ''התייחסנו לזה כדיאלוג שקט ושנים לא תלינו את דגל הגאווה בכניסה לבעת. בעיר העתיקה תלויים דגלי גאווה בבית הגאה ובבתים פרטיים של חברי קהילת הלהט''ב, מבלי שזה יעורר מעשים. בדירה מתגוררים א' ובן זוגו מזה כמה שנים.

הבית הגאה בבאר שבע התייחס לאירוע: ''פשע שנאה על רקע להט"בופובי התקיים אמש (בלילה בין ראשון לשני). דגל גאווה הוצת בחצר ביתם של חבר קהילה ובן זוגו. חבר הקהילה יצא מביתו בשעות הבוקר ונתקל בשאריות הדגל שהוצת בכניסה לביתו.

לאחר אימות הפרטים ובירור מעמיק ויסודי של הבית הגאה אל מול חבר הקהילה, החלטנו לעבוד מול כל הגורמים הרלוונטיים: משטרת ישראל, עיריית באר שבע והאגודה למען הלהט"ב. כל זאת כדי למצוא את הנוגעים בדבר, ללוות את חברי הקהילה ולסייע להם. הבית הגאה בבאר שבע ובדרום מגנה בתוקף את פשע השנאה החמור הזה בעיר ובכלל. העיר באר שבע היא עיר של סובלנות, של עשייה ממונפת ושל רוחות חדשות שמנשבות ברחובות.

העיר באר שבע היא עיר של הכלה בין כלל האוכלוסיות, הקהילות והצבעים. לפיכך הבית הגאה והקהילה הגאה שואפים לסולידריות, ערבות הדדית, סבלנות וסובלנות.

שריפת דגל הגאווה הוא פשע שנאה חמור! אחד כזה שבעיקר מניף לעיני כולנו דגל אדום ומזהיר מפני אלימות. אלימות מכל סוג שהוא מתחילה משריפת דגל ובמהרה יכולה להפוך לאלימות חמורה, תקיפה פיזית ומעשים שמסכנים את הביטחון האישי של כל אחד ואחת מאיתנו.

פשע השנאה הוא תוצר של הסתה מתמשכת כלפי הקהילה הגאה מצד אישי ציבור וארגונים חשוכים שמסיתים לאלימות והוא דוגמא אחת מיני רבות לקלות הבלתי נסבלת שבה להט"בופוביה מתורגמת לפשעי שנאה ולמקרי אלימות דומים.

אנו מזכיריםות לכםן כי הבית הגאה פתוח לפניכם וזמין עבורכםן 7\24 לכל טענה, יוזמה,בעיה ומבקשים מכולכם.ן לזכור שחושך מנצחים בעזרת אור - ולכן בימים הבאים יקיים הבית הגאה בבאר שבע ובדרום חלוקת דגלי גאווה לטובת מפגן "ראווה של גאווה"! כך נתלה כמה שיותר דגלים ברחבי העיר: בחלונות, במרפסות ובחצרות הבתים.

אנו מצרפים לינק למרכז הדיווח של האגודה למען הלהט"ב למען כל אחד.ת מכם.ן ומזמיניםות את כל מי שנפגע מלהט"בופוביה לפנות למרכז הדיווח של האגודה. https://www.lgbt.org.il/nir-katz-center''.

ד.ת, חבר בקהילת הלהט''ב ותושב באר שבע, אומר כי ביטויי השנאה כלפי הקהילה בבאר שבע רבים:  ''יש כאלה שאולי לא נעים להם לעורר מהומות ורוצים לשמור על שקט ועל הקיים, אבל זה מעשה אלים, מעשה חמור''. לדבריו, ביטויי שנאה מתגברים לקראת אירועי הקהילה או כל פרסום אחר העוסק בזכויותיה. רק לאחרונה, כשהוכרז על הקמתו של כפר סטודנטים להט''בי בשכונה ג', זכו הפוסטים בנושא למאות תגובות של שנאה ואיומים. גם אירוע הגאווה המצומצם שנערך בעיר, עם כמות קהל מוגבלת, לווה בלא מעט איומים.

''נכון שבבאר שבע יש מקומות שהם נורא פתוחים וידידותיים לקהילה, בעיקר הקמפוס של האוניברסיטה ומקומות סטודנטיאליים, אבל העיר אינה תל אביב והיא לא נוחה לקהילה, עדיין רבים חוששים לצטאת מהארון, שלא לדבר על משפחות להט''ביות. אני מבין את הצורך להתפשר על מנת להשיג דברים, אבל כשמישהו מאיים עליי, מקלל אותי, לא מקבל אותי לעבודה או לא מקדם אותי בעבודה בגלל היותי להט''ב - כך צריכה להיות פעולה יותר החלטית''.

תגובות

End of content

No more pages to load