• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בעקבות פשע השנאה נגד זוג להט''בי: הפגנה צומת רגר

עשרות חברי קהילת הלהט''ב הפגינו הערב, שלישי, בצומת רגר אחרי שבתחילת השבוע הוצת דגל גאווה בכניסה לביתם של זוג מחברי הקהילה בעיר העתיקה

ההפגנה בצומת רגר (צילום: דני בלר)

הרוחות סוערות בקהילת הלט''ב בבאר שבע, אחרי שבתחילת השבוע הוצת דגל גאווה שהיה תלוי בכניסה לביתם של זוג, מחברי הקהילה, בעיר העתיקה בבאר שבע. תלונה הוגשה למשטרה. אחד המבני הזוג סיפר, כי לפני כמה שנים הדגל נתלש ממקומו והונח בפתח הדלת והם החליטו להוריד אותו, מתוך ''הדברות שקטה עם השכנים''. הפעם, כך מסתבר, הדגל הועלה באש כשבני הזוג ישנו בבית.

זה אינו המקרה הראשון של אלימות כלפי הקהילה בבאר שבע: ברשתות החברתיות כל אזכור של להט''בים מלווה בקללות, איומים וקריאות לבצע בהם מעשים אלימים. הקהילה אינה נהנית בבאר שבע לא מאותו חופש ואותו שיוויון ממנו נהנית בתל אביב וחברים לא מעטים מוצאים עצמם עוברים בסופו של דבר לעיר הגדולה. 

הערב עמדה משמרת מחאה, חבריה עטו מסכות על פי הנחיות משרד הבריאות ושעה ארוכה, תחת אבטחה משטרתית כבדה, השמיעו קריאות נגד אלימות, שנאה ולהט''בופוביה בבאר שבע. האלימות כלפי הקהילה גוברת בבאר שסע לקראת מצעדי הגאווה או אם מישהו מחבריה מנסה לדבר על זכויות הלהט''ב ברשתות החברתיות המקומיות. בשל האווירה האלימה בבאר שבע, יש המעדיפים להוריד פרופיל תקשורתי. במהלך ההפגנה נתבקשנו לא לצלם חלק מהקהל ורובם המכריע החליט שלא להתראיין, מלבד קובי אלוש, בן 22, תושב ויליד באר שבע, שסיפר על הסיבות מדוע נערת ההפגנה ועל חיי קהילת הלהט''ב בבאר שבע.

וידאו: הפגנת קהילת הלהט''ב בצומת עיריית באר שבע, שיחה עם קובי אלוש (צילום ועריכה: דני בלר)
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load