• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גידול במספר חולי הקורונה בב''ש, אחוז הבדיקות החיוביות מעל הממוצע

מספר חולי הקורונה בב''ש ממשיך לטפס והיא העיר המובילה בנגב במספר החולים המאומתים. אחוז הבדיקות החיוביות גם גבוה מהממוצע הארצי

קרדיט: Image by fernando zhiminaicela from Pixabay

באר שבע אינה מדורגת ''אזור תחלואה'', אך מספר החולים המאומתים בה ממשיך לגדול. בבאר שבע יש 344 חולים ובמהלך השבוע האחרון נוספו 111 חולים חדשים. 1,137 איש נתונים בבידוד ביתי, ירידה של כ-200 איש מתחילת השבוע. לפי הקריטריונים של משרד הבריאות, בבאר שבע אין צורך לנקוט בסגרים, אך גן להגביר בה את האכיפה ואת ההסברה. 

במחלקה לחולי קורונה וביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה מקבוצת כללית, מאושפזים, נכון להבוקר, רביעי,  23 מטופלים: 15 מהם במצב קשה, מתוכם 6 מונשמים, 2 במצב בינוני והיתר במצב קל. התפוסה של המחלקה עומדת על 46%. בשבוע האחרון אובחנו באזור הדרום מעל 425 מטופלים חיוביים. 59 אנשי צוות מסורוקה נתונים בבידוד. 

נתון מעניין מספקת המעבדה לוירולוגיה בבית החולים סורוקה: בשבוע החולף בוצעו למעלה מ-7,280 בדיקות מהן קרוב ל-3.4% נמצאו חיוביות. מדובר בנתון שהוא נמוך משמעותית מהסף שקבע משרד הבריאות כמדד להטלת סגר - 7%. חשוב להסתכל על מגמת שינוי במאומתים חדשים וקצב הכפלה, כלומר  אחוז שינוי בממוצע מאומתים חדשים שבועי, ומספר הימים להכפלת הנדבקים (בסוגריים). כאשר אחוז המאומתים מכלל הבדיקות עולה על סף 7 אחוזים, זה אומר שהיקף החולים יכפיל את עצמו מדי שבוע. אתמול עמד הנתון הארצי על 2%, ירידה מהשיא של 6% שנרשם בתחילת השבוע.

העיר עם מספר החולים המאומתים הגדול ביותר בנגב היא באר שבע - 344 חולים. אחריה - רהט, עם 244 חולים. מדובר בנתון הגיוני, מאחר שרהט היא העיר השניה בגודלה בנגב. דימונה במקום השלישי, עם 218 חולים פעילים. במקום הרביעי נמצאת ערערה, עם 160 חולים.

בבאר שבע חוששים דווקא מהמגפה הכלכלית, אך נזהרים לבקר את הממשלה

עיקר החשש בבאר שבע הוא לאו דווקא מהידבקות במחלה, אלא מקריסה כלכלית: מספר העסקים עליהם תלויים שלטי ''למכירה'', הולך וגדל, גם בתחומים שנחשבו בטוחים, כגון מכולות או מאפיות. לזה יש להוסיף את העובדה שהבוקר גילו עצמאים רבים שהאבטחות של שר האוצר כץ וראש הממשלה נתניהו, שניתנו במסיבת עיתונאים, באשר לפיצוי וסיוע לעצמאים חסרות בסיס: מי שהצליח לקבל סיוע, גילה שמדובר בסכומים אפסיים. רבים התלוננו שלא קיבלו כלל סיוע. ש', עוסק זעיר שהכנסתו החודשית כ-6,000 שקלים, גילה הבוקר שבחשבונו הופקדו פחות מ-4,000 שקלים, כאשר הוא כבר לא עובד תקופה ארוכה. ''אני משלם ביטוח לאומי, הוצאות, שכר דירה, ארנונה. בסיבוב הקודם לא קיבלתי כלום, ו-4,000 שקלים בוקשי מכסים את החוב שלי לביטוח לאומי ולארנונה. הממשלה היא זו שהשביתה את אולמות האירועים ואת התרבות והיא גם צריכה לפצות אותנו. אני מאוד חושש להגיע למצב של פשיטת רגל''.
​​​​​​​
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load