• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: עשרות עובדות סוציאליות הפגינו בדימונה

למעלה משבוע שירותי הרווחה מושבתים, אבל מצוקתן של העובדות הסוציאליות אינה מעניינת את ממשלת הענק. הבוקר נערכו הפגנות עו''סיות ברחבי הארץ

ההפגנה בדימונה (צילום סלולרי)

עשרות עובדות סוציאליות הפגינו הבוקר במרכז המסחרי בדימונה מקביל למאות אחרות בעשרות צמתי ברחבי הארץ, בהן בירושלים, רמת גן, אשקלון, סביון, אשדוד וחיפה, במחאה על קריסת שירותי הרווחה, מגיפת האלימות, העומסים והשכר המביש. במהלך ההפגנה בירושלים חסמו העובדות הסוציאליות את הרכבת הקלה. 3 עובדות סוציאליות התעלפו כתוצאה מהחום הכבד.

וידאו: עו''סיות מפגינות בדימונה (צילום סלולרי)
​​​​​​​

יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות ענבל חרמוני: ״אתמול הצגנו בפני פקידי האוצר את העומסים הכבדים בשירותים החברתיים ואת מגיפת האלימות. לא נסכים לתקציב מוגנות לשמונה חודשים בלבד - הגנה על עובדות סוציאליות זו לא נדבה. בשלב זה האוצר מתעקש לא לתקן את השכר הנמוך שלנו שגורם לעזיבת המקצוע ולעומס בלתי אפשרי שרק הולך וגובר''.

השביתה פרצה ב-6 ביוני, אך עד היום אף גורם מהממשלה לא נפגש עם העובדות הסוציאליות, במטרה למצוא פתרון לבעיותיהן. על העובדות הסוציאליות בבאר שבע נאסר להתראיין, אך שלא לייחוס, הן מספרות על שכר נמוך, עומס עבודה של מאות תיקים לעובדת וסכנה מוחשית לחייהן. ''בין אם מטופל במצוקה או בין אם משפחה שהטיפול לא נראה לה מספיק, אנחנו נתונות לאיומים ואלימות. מצד שני, אי אפשר להעמיד שוטר בחדר, זה לא מוסיף לטיפול''. 

משכורתה של עו''סית, שלמדה כשלוש שנים, אינו מגיע ל-6,000 שקלים. אחרי 20 שנה ולימודי תואר, עו''סית ותיקה תקבל 7,000 שקלים. ''אם אני מטפלת במאות תיקים, הסיכוי שאוכל להעמיק בטיפול של כל אחד מהם נמוך. אלינו ופנים מי שנמצאים במצוקה הכי גדולה - ילדים בסיכון, נשים בסיכון, מכורים. עכשיו, עם משבר הקורונה, המצוקה רק העמיקה'', אומרת עו''סית ותיקה מבאר שבע, שביקשה לא להזדהות. 

דני בונפיל יו"ר מרחב ירושלים של ההסתדרות, אמר היום: ''אם לא תהיה התקדמות במו"מ בשבוע הבא,  נחסום את כל הכניסות לירושלים, אף רכב לא ייכנס. אתמול ראש הממשלה חילק כסף לכל מי שלא צריך כסף. הראשונים שהיו צריכים לקבל את התקציב הזה זה העובדים הסוציאליים.  אתם תהיו המטופלים הבאים אם לא יגיע תקציב שיטפל במשכורות הרעב שלכם''.

תגובות

End of content

No more pages to load