• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: נוסע התווכח עם מבקר דן ב''ש, שוטרים הורידו אותו באלימות

ויכוח עם מבקר דן ב''ש התפתח לכדי תקרית אלימה, הנוסע הורד מהאוטובוס תוך הפעלת כוח פיזי והוטח ברצפה. נהגים: ''אנחנו בסכנה יומיומית''. סכסוך עבודה הוכרז בחברה, לקראת השבתה בסוף החודש

שוטרים מורידים את הנוסע בבעיטות ואגרופים (צילום סלולרי)

תקרית אלימה באוטובוס של דן ב''ש, סמוך לקניון הנגב: מבקר ביקש מנוסע להראות לו כרטיס בתוקף, על פי עדי ראיה, הנוסע סרב, התחיל להתווכח עם המבקר ועבר לפסים אלימים. המשטרה הוזעקה לאירוע. שני שוטרים הפעילו כוח כנגד הנוסע, היכו אותו באגרופים, בעטו בו וכשהתקפל מהכאב, הורידן אותו מהאוטובוס, הטיחו אותו במדרכה, הניחו רגל על חזהו וצווארן ואזקו אותו.סרטון ובו התקרית האלימה הופץ ברשתות החברתיות.

וידאו: תיעוד התקרית האלימה (צילום סלולרי)
​​​​​​​


''אנחנו בסכנה יומיומית, עימותים כאלה קורים בקווים בבאר שבע מדי יום'', מספר נהג לברנז'ה NEWS. בעקבות המקרה, הכריזו 350 נהגי החברה, באמצעות הסתדרות העובדים הלאומית, על סכסוך עבודה ושביתה שעלולה להתחיל ב-29 ביולי.

בין טענות הנהגים, כעילה להשבתה: פגיעה בתנאי העסקתם של עובדי התחבורה הציבורית והעמדתם בסיכון בריאותי על ידי הדרישה לגביית תשלום במזומן . אי נקיטת פעילות למען שמירת חיי הנהגים והחלת אמצעים מתחייבים למניעת הידבקות ובכך היעדר סביבת עבודה בריאה ובטוחה . היעדר פיקוח על עטית מסיכות ומדידת חום, שמירת מרחק וכמות הנוסעים המקסימאלית המותרת בשהייה באוטובוס. השתהות ואי עמידה בהבטחות והסכמות אשר הושגו עם נציגות העובדים בנוגע להתקנת מחיצות ושמירת בריאותם של ציבור הנהגים . נקיטת איומים על ידי המעסיק בדבר הפעלת אמצעים משמעתיים כנגד עובדים אשר ינקטו צעדים לשמירה על בריאותם . היעדר מתן אסמכתא רפואית מוסמכת בדבר היות סביבת העבודה של הנהגים מוגנת . היעדר קיום היוועצות עם ארגון העובדים בנוגע להחלטות המתקבלות בתקופת הקורונה טרם קבלת ההחלטה ויישומה.

מדן באר שבע נמסר כי ''מדובר בנוסע שתקף פקח של דן באר שבע. כשהגיעו שוטרים הוא תקף גם אותם. המקרה בטיפול המשטרה''.

מהמשטרה נמסר: ''אמש סמוך לשעה :12:00 התקבל במשטרת ישראל דיווח על אדם שמשתולל ותוקף כרטיסן בקו אוטובוס עירוני בבאר שבע.  שוטרים הגיעו למקום השתלטו על החשוד וביצעו מעצרו תוך שהוא תוקף את השוטרים ומאיים עליהם. מעצרו של החשוד, תושב באר שבע כבן 30, הוארך בחשד לאיומים ותקיפה בבימ"ש השלום בבאר שבע עד יום א' 19.7. "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל אירוע אלימות כנגד עובדים משרתי ציבור ותפעל להרחקתם מהמרחב הציבורי של החשודים בעבירות אלו".

תגובות

End of content

No more pages to load