• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לקראת סגר: המגפה יצאה מכלל שליטה, בנגב חוששים מקריסה כלכלית

עקומת התחלואה ממשיכה לטפס, אבל גם מספר העסקים בנגב העומדים בפני קריסה. ישראל הולכת לקראת עוצר בסופי שבוע וסגירת עסקים

חוזרים לסגרים (צילום: דוברות מד''א)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

הממשלה עורכת בשעות אלה, חצות, יום חמישי, דיון מרתוני על מנת לאשר שורת הגבלות, בשל העליה התלולה בתחלואת הקורונה בכל רחבי הארץ. בבאר שבע יש כיום 372 חולי קורונה, אך במהלך השבוע האחרון נוספו 131 חולים בסורוקה הועברו חולי הקורונה למחלקה ייעודית גדולה יותר, בעקבות העליה המדאיגה במספר החולים הקשים בדרום. הממשלה אמורה לאשר שורה ארוכה של מגבלות, בהן כאלה שיפגעו פגיעה אנושה בכלכלה המקומית: סגירת מסעדות, הטלת סגר מבוקר יום שישי ועד ראשון בבוקר, הורדת התחבורה הציבורית לכ-50% פעילות, סגירת בתי כנסת והטלת סגר בשעות הלילה. ההשלכות הכלכליות החמורות באות על רקע אובדן אמון בהצהרות הממשלה בדבר הסיוע: עסקים רבים בבאר שבע מדווחים כי קיבלו סיוע נמוך או כלל לא קיבלו סיוע. חנויות רבות העדיפו לסגור כליל ולפטר את העובדים.

בין מוקדי התחלואה בנגב: דימונה, בה 217 חולים מאומתים ורהט, עם 249 חולים. על רקע התפתחות מדאיגה זו נערכה הערב (חמישי) ישיבת שרי ממשלה להחיל שורת הגבלות חדשות. בפתח הדיון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אם נמשיך כך ,ללא מגבלות חדשות תוך שלושה שבועות נגיע ל1,600 חולים קשים,אם לא נשטח את העקומה נשקפת  סכנה לישראלים רבים".

ראש המל"ל מאיר בן שבת המליץ ממחר לסגור את חופי הים וסגר בסופי שבוע כפי שהיה בליל הסדר. שר הביטחון בני גנץ ,הציע להטיל  סגר לילי במהלך השבוע. שר הבריאות יולי אדלשטיין ציין כי הוא תומך בהמלצת ראש המל"ל. שר החינוך יואב גלנט, שלא הוזמן לדיון אמר במהלך היום כי הוא מתנגד לסגירת גני הילדים , בתי הספר של החופש הגדול ושאר מסגרות הקיץ. גלנט ביקש לדחות את הדיון בנושא עד יום ראשון משום שההחלטה לא מגובה בנתונים וגם בשל ההשלכות הכלכליות.

עוד דנים שרי הממשלה בשעה זו בהגבלת התקהלויות לעשרה אנשים במקומות סגורים ועשרים  במקומות פתוחים ,סגירת מסעדות למעט משלוחים וסגירת חדרי הכושר .

תגובות

End of content

No more pages to load