• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חקירה: לוכדים חתולים משוטטים ביישובים אחרים - ונוטשים אותם בב''ש

מתנדבים הגישו תלונה ליחידת הפיצו''ח במשרד החקלאות: לוכדים חתולים בנקודות יישוב - ונוטשים אותם בב''ש. ''זה מעשה אכזרי, לא עושים דבר כזה'', אומרת מתנדבת

צילום הדמיה: Image by Alex Khaizeman from Pixabay

משרד החקלאות חוקר בימים אלה תלונות מצד פעילי זכויות בעלי חיים, על נטישה מאורגנת של בעלי חיים, בעיקר חתולים, בעיר באר שבע. על פי תלונה של פעילה, החתולים נתפסים במלכודות בנקודות יישוב ומובאים לבאר שבע. הטענה של הלוכדים, היא שהם מפריעים לתושבי המקום או לפעילותו. לדבריה, החתולים משוחררים בשעת לילה בבאר שבע, 

באותן נקודות יישוב אין תרבות של האכלה וטיפול בחתולי רחוב. בבאר שבע, בשנים האחרונות, עיריית באר שבע משקיעה בהקמת מרפאה לחתולים ובע''ח נטושים ומאות פעילים מתנדבים ומטפלים בחתולי רחוב. עיריית באר שבע עורכת מבצעי עיקור וסירוס, מחסנת ומטפלת בחתולים נטושים. עמותות בעלי חיים עורכות מעת לעת ימי אימוץ. 

''מתנדבת באחד היישובים ראתה חתול בתוך כלוב, הסבה את תשומת ליבו של אחראי במקום וקיבלה הסבר שהחתול מפריע לאנשים במקום, בגלל זה לוכדים אותו ומעבירים אותו מקום. לדבריה, הסובר לה שהחתול מועבר לבאר שבע. המתנדבת הגישה תלונה ביחידת הפיצו''ח (הפיקוח על הצומח והחי) במשרד החקלאות. 

''להעביר חתול למקום זר, זה מעשה אכזרי מעין כמוהו. זה שבבאר שבע אנשים נוהגים בחמלה, מאכילים, מטפלים ויש רשות מקומית אכפתית, זה לא אומר שאותו יישוב שזה קרה צריך להעביר את החתולים אליה. החתולים האלה לא הפריעו לאף אחד, אז ללכוד אותם ולהעביר אותם למקום שזר להם, שלא ישרדו בו, לא עושים דבר כזה'', אומרת מתנדבת.

משרד החקלאות פתח בחקירת המקרה. מהמשרד נמסר: ''התלונה התקבלה במשרד רק בסוף השבוע האחרון והנושא מצוי בחקירה''.

תגובות

End of content

No more pages to load