• 02 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''עיקלו לנו את חשבונות הבנק בגלל חוב ארנונה של 480 שקלים''

זוג גמלאים מבאר שבע - הבעל מטופל בדיאליזה - נדהם לגלות ביום חמישי כי חשבונות הבנק שלהם עוקלו, ''בשל חוב של 480 שקלים לארנונה. לא ידענו על החוב ואנחנו תמיד מסדירים את חובות, אין כסף אז משלמים כשיכולים'

צילומים: גוגל מפות, אתר עיריית ב''ש

בשיא מגפת הקורונה, כשלא פחות מ-22,000 באר שבעים מובטלים ומאות עסקים פושטים רגל, גילו זוג גמלאים משכונת נחל עשן בבאר שבע כי חשבונות הבנק שלהם עוקלו - ''בגלל חוב של 480 שקלים'', כדבריהם. בני הזוג אינם עובדים: הבעל מטופל בדיאליזה אחרי שכליותיו חדלו לתפקד, האם כבר אינה עובדת מאחר שהיא חייבת לטפל גם בבעלה וגם בבני משפחה הזקוקים לעזרתה. 

המשפחה רצתה לעשות קניות לקראת שב, כאשר גילתה כי אינה יכולה למשוך כסף: ''ביום חמישי גיליתי שחשבונות הבנק שלנו עוקלו. אני ובעלי בפנסיה וכאשר רצינו לבצע פעולה, הודיעו לנו שהחשבון עוקל בשל חוב לארנונה. לא קיבלתי הודעה שיש חוב כזה חריג, אני יודעת שאני חייבת 480 שקלים ונכון, מדי פעם מצטבר חוב, כי אנחנו גמלאים ולא תמיד יש כסף לשלם. בעלי מטופל במכון הדיאליזה, כי הכליות שלו כבר לא מתפקדות. אני מטפלת בו ובמשפחה. ביום חמישי ניסיתי להשיג את מחלקת הארנונה בעירייה, זה שעות על גבי שעות לחכות בטלפון. אני לא יכולה לשלוח את בעלי למחלקת ארנונה לעמוד בתור, עם תחלואת הקורונה בחוץ. אנחנו בקבוצת סיכון, אם נידבק זה יהיה הסוף שלנו''.

''אני ממש לא מבינה: על 480 שקלים מטילים עיקול ומפעילים גבייה? מה, לא מבינים שיש קורונה בחוץ, שלאנשים אין עבודה, שהיו הוצאות, שאנשים לא עובדים? לפעמים אנחנו לא מצליחים לשלם את הארנונה, ואז אני פונה ומסדירה, פורסת לתשלומים. לא קיבלתי הודעה שעומדים להטיל עיקול ובכל מקרה, לא צריך למהר לעקל חשבונות בנק, בטח לא במצב של היום. שולחים מכתב התראה וגם זה לא היה. לפעמים צריך לדעת להתחשב במצב ולא למהר לשפוט. גבייה מפעילים על אלפי שקלים, לא על סכום כזה''.

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: ''מדובר במשפחה אשר צברה חוב לאורך כל שנת 2019. כל הנסיונות לגבות את החוב במספר רב של הודעות שנשלחו לחייבים, עלו בתוהו.  על כן, הוחלט באגף הגביה לפעול על פי החוק ולגבות את החוב.  יש  לציין, מדובר במשפחה הזוכה להנחה המקסימלית של 80% בתשלום הארנונה.  בנוגע לחוב לשנת 2020, נעשו מספר נסיונות לשוחח עימם טלפונית אך ללא הצלחה.  אגף הגבייה בעירייה יעמוד לרשות המשפחה ויסייע להם בהסדרת התשלומים''. תגובות

End of content

No more pages to load