• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שב''ח מדהריה ו-2 תושבי רהט חשודים בפריצה לעשרות רכבים ברכבת צפון

בדרך לפרוץ מונית (צילום מצלמת אבטחה)

משטרת ישראל עצרה 3 חשודים בהתפרצות לעשרות כלי רכב במתחם רכבת צפון, הסמוך לשכונה ג' בבאר שבע.  כתב אישום הוגש כנגדם. כזכור, דיווחנו בלעדית בברנז'ה NEWS על מכת פריצות לכלי רכב באיזור בהן שורת פריצות שארעו בלילה אחד, שבין ה-26 ל-27 ביוני.

חלק מהמכוניות  שנפרצו בחניון רכבת צפון (צילום סלולרי)

בבוקר ה-27 ביוני הגיעו עשרות תלונות למשטרת באר שבע ונפתחה חקירה בחשד ליותר מ-20 התפרצויות לרכבים וגניבה של מערכות מולטימדיה ורכוש קל מכלי רכב בחניון רכבת צפון בבאר שבע. ביחידה ללחימה בפשיעה בתחנת באר שבע הוקם צוות חקירה מיוחד. ''במהלך החקירה המורכבת נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, בעזרתה הצליחו החוקרים להגיע  לזהותם של החשודים''.

ב-7 ביולי  אותר ביישוב חורה ונעצר תושב דהריה כבן 20, שוהה בלתי חוקי, ויומיים לאחר מכן נעצרו 2 חשודים נוספים,תושבי רהט, כבני 20. הם הועברו לחקירה במשטרת באר שבע. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת וסופו שעם תם מלאכת החקירה נקשרו החשודים ל-28 מעשי התפרצות לרכב וגניבה והוגש כנגדם על ידי חטיבת התביעות במשטרת ישראל  כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בגין עבירות המיוחסות להם.

וידאו: תיעוד אחת הפריצות בחניון רכבת צפון (צילום מצלמת אבטחה)


''המקום רגיש, הייתה אמורה להיות שמירה''

בעלי מכוניות שניזוקו, שוחחו בבוקר האירוע עם ברנז'ה NEWS: ''הגעתי למקום, להתניע ולנסוע וגיליתי את הנזק'', אומר בעליו של אחד הרכבים. ''לא היייתה מכונית שלא נפגעה והכי מפתיע, שאף אחד לא שם לב שגנבים פועלים בחניון הרכבת, בלי שאף אחד יפריע להם. שברו לי חלון, גרמו לנזק בתוך האוטו, מחר, ראשון, אני אצטרך להפסיד יום עבודה בשביל ללכת למשטרה ובשביל להגיש תלונה''.

וידאו: תיעוד חלק מהנזקים לכלי הרכב ברכבת צפון (צילום סלולרי)
​​​​​​​

''המקום הזה אמור להיות שמור'', אומר הבעלים של אחד מכלי הרכב. ''באים בלילה, פורצים לכל כלי הרכב שחנו פה ואף אחד לא רואה? מדובר בנקודה רגישה מאוד בבאר שבע: תחנת הרכב והכניסות לאוניברסיטה ולפארק ההיי טק. אם אי אפשר להשאיר פה כלי רכב, זה כבר אומר הכל''.

האיזור כולו מוכר כבעייתי מאוד בבאר שבע. פריצות לכלי רכב, פריצות לבתים ובתי עסק והטרדות מיניות של סטודנטיות, התופעה שגם היא נחשפה בלעדית בברנז'ה NEWS כבר לפני מעט יותר משנה. אז, היו מי שבחרו להכחיש את העניין, אלא שבתחילת השנה נחשף בברנז'ה NEWS כי באוניברסיטת בן גוריון הצטברו מאות תלונות של סטודנטיות, המתגוררות באיזור, על הטרדות בעלות אופי מיני. 

נהגי מוניות מספרים לברנז'ה NEWS, כי תחושת היעדר הביטחון בשכונה רבה וכי סטודנטיות מעדיפות לשלם 25 שקלים למונית שתסיע אותן מטרים ספורים עד לביתן, מאשר להסתכן וללכת ברגל. בעיריית באר שבע יזמו קבוצת הליכה, שתהווה סוג של משמר שכונתי, אך תושבים במקום מביעים ספק שזה מה שיעזור. ''צריך לשים פה מג''ב, נקודות בידוק ומחסומי פתע. אנחנו נועלים פה את הבתים מכל הכיוונים, כי בלילה מפחיד. אתה לא יודע מתי זה יפגע בך. כולם יודעים איפה ולמה זה קורה, אף אחד לא עושה כלום''.

לאחרונה הוקם במקום משמר שכונתי - מתעמלים הלובשים חולצות זוהרות ומסתובבים בשכונה תוך כדי אימונים. אלא שכאן מדובר בפשיעה מתוחכמת ואלימה יותר מכזו שאזרחים תמימים יוכלו להתמודד איתה. ''בלילה אני סוגר את הכל, לא יוצא'', מספר מ', ששוכר דירת קרקע ברחוב צדדי בשכונה. ''יש כאן אוכלוסיות שלא מסתדרות אחת עם השניה, יש פה הרבה מתח. גם נורא קל לבוא לשכונה ג', לפרוץ ולהיעלם. אלינו לחלקים בשכונת רמות. הפתרון היחידי הוא להכניס לפה כוחות, אחרת המצב לא ישתנה. הכי עצוב שגרים פה סטודנטים ובסופו של דבר מה שהם רואים מהעיר זה את האוניברסיטה - ואת שכונה ג' וחושבים שכל העיר ככה. השכונה עצמה טובה, אבל חייבים לטפל בפשיעה''.

קרא עוד:

העירייה מקימה ''משמר שכונתי'' ב-ג'. האם ירתיע עבריינים וסוטים?

''מאות סטודנטיות הוטרדו בשכונות הסמוכות לאוניברסיטה''

סיוט בשכונה: סוטים, גניבות וצואה מרוחה על הדלת

להחזיר את הביטחון לתושבים: מבצע משטרתי רחב היקף בשכונות ד' ו-ג'

פרסום ראשון: זכאי הדיור הציבורי יוצאים למלחמה בסטודנטים בשכונה ג' ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load