• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טרגדיה בדימונה: מנהל אגף שפ''ע עבר צינתור פשוט - ונפטר

שאול סרוסי, סא"ל במיל', שמונה לתפקידו לפני כחצי שנה, התמוטט במהלך צנתור, נכנס לתרדמת וביום ראשון בבוקר נפטר. סרוסי היה בן 55 במותו, הותיר אחריו אישה, חמש בנות ושבעה נכדים

שאול סרוסי ז''ל (משמאל) עם ראש עיריית דימונה (צילום: באדיבות עיריית דימונה)

מנהל האגף שפ''ע בעיריית דימונה, שמונה לאחרונה,  שאול רפאל סרוסי, נפטר ביום ראשון בבוקר בעודו באיבו. זאת לאחר שצנתור פשוט ויזום על ידו הסתבך והפך לטרגדיה. סרוסי נפגע במהלך הצנתור, איבד הכרתו, שב אליה כעבור מספר ימים למספר שעות ושוב שקע בתרדמת ממנה לא התעורר. האירוע עצמו התרחש בבית החולים סורוקה, ממנו הוא נלקח לבלינסון בפתח תקווה בתקווה שיתאושש שם ויזכה להשתלת לב – אך למרבה הצער זה לא קרה.

סרוסי, 55, נולד בעיר דימונה, למד בבית הספר יסודי דקלים, בחטיבת הביניים זינמן ובתיכון ליהמן. בשנת 1982, סמוך למלחמת לבנון הראשונה, הוא התגייס לצה"ל ועבר מסלול ארוך ומוצלח מאוד. סרוסי נחשב למנהל מקצועי מאוד, עם אוריינטציה מערכתית ואסטרטגית והוכר כמי שידע למצות משאבים באופן מקסימלי. מכריו ללימודים ולצבא העידו עליו כבעל תפיסה ערכית, חינוכית וביצועית. בעל ניסיון עשיר בתכנון, ארגון, ניהול ומימוש. היה איש עבודת צוות, תכונה מאוד חשובה ונדרשת. את תפיסותיו המקצועיות וידענותו הוא הביא לאגף שפ"ע לפני פחות משנה, שם ביצע מהפך בניקיון, בגינון ובשירות לתושב. הוא היה אהוב ומקובל על התושבים, העובדים וכמובן על הממונים עליו ראש העיר בני ביטון וסגנו מחזיק תיק שפ"ע, יחיאל צרויה.

''סרוסי ניהל את האגף תוך ראיה מערכתית, קבלת החלטות והנעת עובדים, התמודדות עם תנאי אי ודאות, חשיבה מחוץ לקופסה, ויכולת להוביל שינויים ארגוניים. הוא היה סמכותי, ידע לקבל ולהשליט מרות. והכי חשוב – חרף היותו איש צבא הוא היה בעל יחסי אנוש נפלאים'', אומרים בעיריית דימונה.


לפני כשנה, כאמור לעיל, השתחרר סרוסי מצבא הקבע בדרגת סגן אלוף לאחר למעלה מ-35 שנים. סרוסי סיים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהצטיינות ומתמחה במערכות מידע ומשאבי אנוש ובעל תואר B.A במדעי החברה מאוניברסיטת בר אילן. מאז הצנתור שעבר ועד לפטירתו עובדי העירייה ובראשם ראש העיר נהגו לפקוד את מיטתו לעתים קרובות, להתפלל למענו ואף נתלו שלטים עם תפילה להחלמתו. הגדיל ראש העיר ביטון שדאג אישית להדפסת ביל בורד ועליו תפילה להחלמתו. את הביל בורד הציב ביטון בכניסה לחדרו שבבית החולים בלינסון בפתח תקווה.
עם היוודע דבר מותו, פרסם ראש העיר ביטון מבידודו פוסט מרגש לזכר אחד העובדים המסורים והיעילים בעירייה, תוך שהוא פונה אליו אישית כאילו הוא עדיין חי. וכך כתב, בין היתר: "חבל על דאבדין ולא משתכחין". ''בורא עולם בחר אחרת – הוא בחר אותך לידו, תחת כנפי השכינה, לעטוף אותך בחום ובאהבה, המגיעים לך בזכות מי שהיית בחייך''.
"שאול שלנו, אני יודע שהיו לך חלומות רבים, אך אני סמוך ובטוח כי רוחך תמשיך לשכון בכל פינה ובכל החלטה ושם למעלה תדע לשמור על משפחתך שכל כך אהבת ודאגת לטפח.
"אני יכול להעיד על האהבה הרבה אותה זכית לקבל מתושבי העיר דימונה, על הדאגה, התפילות לשלומך, כאילו היית ילד של כל אחד ואחת מתושבי העיר דימונה.
"הכאב נגע בכולנו – הוא הפך להיות כאב משותף.
"לנצח נישא אותך עמנו ונזכור אותך כפי שהיית – מלח הארץ, אדם אמיץ עם שמחת חיים.
"אני יודע שעבור משפחתך זוהי תחילה של מסע חיים קשה – בלעדיך. אך אני מבטיח לך כי נהיה לצדם, נחבק אותם, נהיה לכם לכתף ומשענת ונמצא את הדרך להוקיר אותך על כל פועליך.
"נוח על משכבך בשלום ויהיה זכרך נצור בליבנו לעד".
ביום ראשון בשעה 18:30 הובא סרוסי למנוחת עולמים בבית העלמין בבאר שבע בנוכחות מספר בודד של בני משפחה בשל מגפת הקורונה.
יהי זכרו נצור בליבנו לעולמים''.

תגובות

End of content

No more pages to load