• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נימוס במקום חוק וסדר: ''בבקשה, אל תפגעו לנו בתשתית החשמל''

בפעם הרביעית תוך חודש, הגיעו אנשי חברת החשמל לתקן תשתיות שנפגעו בתל שבע, לפעמים מול אפה של המשטרה. ''אנחנו איתכם, לא חלק מהמאבקים ביניכם. מוכנים לעזור לכם בפעילות קהילתית'', אמר מנהל הנפה בחברת החשמל

הנזקים ומנהל נפת נגב בחברת החשמל (במרכז) (צילומים: מתוך עמוד הפייסבוק של מועצת תל שבע)

פניה יוצאת דופן, המעידה על מצב היעדר המשילות בנגב: אחרי שבמהלך החודש האחרון נפגעו תשתיות של חברת החשמל וחברות הסלולר בתל שבע, פונה הערב מנהל המרחב בחברת החשמל לתושבי תל שבע ומבקש-מתחנן שלא יפגעו יותר בתשתיות החשמל. הבוןקר מכונית נכנסה בתשתיות, בפעמים הקודמות אלמונים הציתו את ארונות התשתית של החברה הממוקמים מסוך לתחנת המשטרה. 

בכל המקרים, אספקת החשמל נותקה לחלקים בשכונות והתקשורת הסלולרית השתבשה בתל שבע ובעומר. תושבים בעומר סיפרו לברנז'ה NEWS, כי תקלות הסלולר נמשכות עד הערב. תושבי תל שבע סיפרו, בחשש רב, כי בתל שבע מתנהלת מלחמת כנופיות והתושבים נתונים בפחד מתמיד ולמעשה הם בני ערובה בין הפלגים הניצים. ''אם שורפים ארון חשמל מול תחנת המשטרה, מה אפשר לצפות?'', אמרו תושבים. 

וידאו: הפניה של מנהל הנפה בחברת החשמל (מקור: עמוד הפייסבוק של מועצת תל שבע)


הערב, בצעד יוצא דופן, פנה מנהל הנפה בחברת החשמל, חיים לוי, אל תושבי תל שבע וביקש מהם לא לפגוע בציוד החברה. הוא אף הביע נכונות לרתום את חברת החשמל לפעילות קהילתית בתל שבע. הוא הוסיף, בסרטון, כי חברת החשמל אינה צד בעימותים בין התושבים.

ספק אם תושבי תל שבע, הנפגעים בעצמם מאלימות ביישוב, הם הכתובת אליה צריכה לפנות חברת החשמל. ''אנשים נוהגים כמו מטורפים וזאת התוצאה. נשארנו בלי חשמל כמה שעות, וזה קורה בפעם הרביעית בחודש הזה'', אמר אחד התושבים. 

בעיית המשילות בנגב אינה חדשה: מדובר בהזנחה רבת שנים של המגזר הבדואי, אי מתן פתרון לבעיות שלו, היעדר השקעה בחינוך, ביישובים המשוועים לדברים בסיסיים. איפה שלא נכנסו הרשויות, נוצר אי סדר. כל המתווים שהוצעו לאורך השנים או שלא התחשבו בצרכיהם, או שהתמסמסו מסיבות שונות. 

תגובות

End of content

No more pages to load