• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחאת החופות השחורות: ''אנחנו סגורים 4 חודשים - ולא ראינו שקל''

כמו שאר חבריהם ברחבי הארץ, גם אולמות האירועים בב''ש והנגב סוגרים מזה 4 חודשים - מבלי שראו שקל פיצוי

אין חינות, חתונות, בריתות ובר מצוות (צילום הדמיה: BRIAN JOHNSON / CC BY 2.0)

מחאת בעלי האולמות: עשרות אולמות אירועים בבאר שבע והנגב סגורים מזה ארבעה חודשים, מבלי שקיבלו פיצוי כלשהו מהממשלה. אלפי עובדים בענף האירועים נמצאים בחל''ת ועוד מספר דומה של עצמאים, שפרנסתם מתחום האירועים נותר מחוסר עבודה. 

הבוקר נערכה הפגנה של בעלי אולמות מול משכן הכנסת בירושלים, תחת הכותרת ''החופות השחורות''. רחוב קפלן הסמוך נחסם לתנועה. בעלי האולמות דורשים לאפשר להם לחדש את הפעילות תחת מגבלות תו הסגול, כפי שהדבר נעשה בתחומים אחרים. ''לא ראינו שקל בינתיים'', אומר בעליו של אולמות אירועים בבאר שבע. ''לא קיבלנו פיצוי, לא דיברו איתנו ואנחנו סגורים כבר ארבעה חודשים''.

שלומי, שעבד כמלצר באחד האלומות בבאר שבע, יצא כבר לפני ארבעה חודשים לחל''ת והוא יושב בבית ההורים: ''השתחררתי מהצבא וחיפשתי עבודה וקלטו אותי באולם לעבודת מלצרות. הספקתי לעבוד חצי שנה ואז פרצה הקורונה. כולנו, כל העובדים באולם, יצאנו לחל''ת ולקבל את דמי האבטלה זה היה סרט. לי לא היה מספיק וותק ועד שראיתי כסף לקח זמן. בינתיים כל התוכניות עצרו ואני אצל ההורים. אין גם עבודות אחרות וגם ההורים מתקשים מאוד''.

ענף האירועים בבאר שבע היה, עד המשבר, אחד הפעילים בעיר. בבאר שבע וברחבי הנגב נבנו אולמות אירועים מפוארים, המסוגלים להכיל מאות מוזמנים באירוע. תעשיית האירועים התפתחה מאוד בעיר, אך משבר הקורונה מאיים על עצם קיומה.

משיחה עם בעלי אולמות ומתחמים בבאר שבע עולה, כי למרות הצהרות ראש הממשלה ושר האוצר, על פיצויים ומענקים, איש לא ראה שקל בינתיים. בניגוד לערים אחרות בארץ, לא בעלי האולמות ולא העובדים יוצאים במחאות, למרות הנזק הכבד. גם במחאות אחרות ניכר החשש לדבר: בהפגנת העצמאים נורשמה נוכחות דלה ומעטים היו מוכנים לדבר למצלמה. העובדים הסוציאלים קיבלו הוראה לא לדבר עם התקשורת ובעלי האולמות ממתינים להתפתחות שאחרי ההפגנה היום. 


תגובות

End of content

No more pages to load