• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

15 שנה להתנתקות: שרון הבטיח ''לא נעקור'' - ושינה את דעתו

האם פוליטיקאים מדברים אמת? הקלטה היסטורית, בה כתבנו הפוליטי משה פריאל שואל את רוה''מ אריאל שרון האם בכוונתו לפנות יישובים בחבל עזה, שבועות לפני הצהרת על תכנית ההתנתקות. ההמשך, חורבן ההתיישבות, ידועים

תושבי גני טל בוכים בעת פינוי היישוב (צילום: דובר צה''ל)

מאת :משה פריאל ,כתבנו הפוליטי 

השבוע ימלאו 15 שנים להתנתקות מיישובי גוש קטיף . כתבנו הפוליטי,משה פריאל, אז כתב הדרום של ערוץ 7 ועיתון הצופה, מחזיק בידו קלטת שהיא מסמך עיתונאי הסטורי המציג כיצד ראש הממשלה מטעה עיתונאי. הימים היו שבועות מעטים לפני ההתנתקות ,ראש הממשלה לשעבר ,אריק שרון ז"ל הגיע בחברת שר שר השיכון נתן שרנסקי ,לסיור בבאר שבע.

במסיבת עיתונאים שאל אותו משה פריאל :"העיתון הבריטי ''פוריין ריפורט'' פרסם אתמול ואני מצטט: ''במידה ויימשכו הפיגועים,יש בכוונתך להגיב בצורה קשה ביותר כנגד הפלשתינאים ולמחרת לעקור התנחלויות בעיקר בחבל עזה''.

וידאו: דברי אריאל שרון (מראיין: משה פריאל) ​​​​​​​החורבן בגוש קטיף (צילום: מיכאל יעקבסון)


אריאל שרון, אז ראש ממשלת ישראל השיב: ''תראה תרשה לי להתייחס לחלק השני ,אני לא מתכוון לעקור שום יישוב יהודי ולכן כל מפיצי השמועות האלה למיניהם אין להם כל יסוד. אתה רואה אני נמצא פה עם שר הבינוי ,וסגן שר הבינוי מנכ"ל הבינוי ,הכל ביוני , לא הורסים  אלא בונים''.

זמן מה לאחר מכן נשא שרון  את נאומו המפורסם ''נאום הרצליה'', בו הוא הכריז על תוכנית ההתנתקות מגוש קטיף. מה שקרה לאחר מכן, זוכרים כולם - ובמיוחד מתיישבי הגוש - עד היום. ייישובים פונו, מתיישביהם חיכו שנים ארוכות לפתרון ושבר נוצר בחברה הישראלית. ההתנתקות גם לא שמה קץ לטרור: מספר שנים מעטות אחרי שהמתיישבים נקרעו מבתיהם - טילים נורו על באר שבע.

תגובות

End of content

No more pages to load