• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ ליברמן ביקר ביישוב ניצן, לציון 15 שנה לפינוי גוש קטיף

ח''כ ליברמן: ''דווקא היום אני רוצה לפנות לרגשות האשם של ראש הממשלה ושר האוצר שהצביעו בעד ההתנתקות ,והיום הם רוצים לסגור את מנהלת התנופה, שמטפלת במפונים''

ח''כ אביגדור ליברמן ביישוב ניצן (צילום: ציכאל לוריה)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו , ח"כ אביגדור ליברמן ,ביקר היום (ג') במרכז מורשת גוש קטיף ,ביישוב ניצן. לנוכחים אמר כשהוא חוזר בנוסטלגייה כואבת לעבר. "אני מבקר היום כאן ביישוב ניצן, בערב תשעה באב, 15 שנים מאז גירוש היהודים מגוש קטיף . מפלגת  ישראל ביתנו הצטרפה לממשלת שרון, כשאריק הכריז: ''דין נצרים כדין תל אביב''.

כשנפלה ההחלטה על פינוי גוש קטיף, לא הססנו לרגע ועזבנו את הממשלה או ליתר דיוק, פוטרנו בגלל עמדתנו העקרונית. ביקרתי בפעם האחרונה בגוש קטיף ב-13 באוגוסט 2005, יומיים לפני הפנוי, כשח"כ יורי שטרן ז"ל ואני הגענו בראש קבוצה גדולה של פעילי העלייה הווטרנים ממלחמת העולם השנייה. הייתה זאת חוויה בלתי נשכחת. התקבצו שם אנשים שונים. חבר'ה עם פאות עד המותניים מחברון, חב''דניקים עם נשק,כיפות סרוגות ועוד.  פתאום יורי התחיל לשיר את השיר "קטיושה", וכולם שרו יחד אתו.
זה היה מחזה סוריאליסטי, כשכולנו מוקפים בחיילים ושוטרים''.

''גם אחרי הפינוי תמיד היינו לצד המתיישבים בכל הדיונים בכנסת, בכל מיני הסדרים, בשדולה שהוביל אורי אריאל,וכן הלאה. הביקור שלי היום הוא לאור ההחלטה הדרמטית שעוברת מתחת לרדאר סגירת מנהלת התנופה, ,שזה למעשה סוף פסוק גם לאלה שעדיין לא נמצא להם פתרון . דווקא היום אני רוצה לפנות לרגשות האשם ולמצפונם של ראש הממשלה ושר האוצר שהצביעו בעד ההתנתקות  וכרגע רוצים להתכחש ולסגור את אותו גוף שאמור להשלים את ההסדרה של אחרוני המתיישבים שמונים כ-140-150 משפחות. אני מקווה שבסופו של דבר אנשים באמת יבינו שהדבר היחיד שבאמצעותו הם יכולים לכפר על העוול ולנסות לתרום לאותן משפחות,זה בהשלמת הטיפול ומתן אפשרות למנהלת התנופה להמשיך ולעבוד . אני מקווה שבמהרה נראה פה את בתי הקבע ואת החקלאיים שחוזרים לעבד את הקרקע ושכל הדברים יסתדרו ויבואו על סיומם''.

תגובות

End of content

No more pages to load