• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

4 חודשים אחרי פרוץ משבר הקורונה, נזכרו למנות אחראי

בבוקר נתניהו ואדלשטיין ביקרו בב''ש (והחרימו את התקשורת המקומית), בערב פרופ' גמזו, פרויקטור הקורונה, יחד איתם, מציג את תוכניתו למלחמה בקורונה. האם יש בה בשורה לכלכלת ב''ש?

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו (צילום: לע''מ)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

הערב (שלישי) הציגו פרויקטור הקורונה הלאומי פרופ' רוני גמזו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר הביטחון וראשההממשלה החליפי בני גנץ את התוכנית הלאומית "מגן ישראל" למיגור הקורונה. על פי דברי פרופ' גמזו, עיקר הבשורה היא כי לא ינקטו החלטות גורפות וכי יעשה מאמץ להחזיר את המשק למסלול של עבודה. זוהי בשורה לבאר שבע, בה האבטלה אינה יורדת, 22,000 דורשי עבודה רשומים בשירות התעסוקה ואין עבורם מענה ומאות עסקים פשטו רגל בחודשים האחרונים. ענף האירועים מושבת, כמוהו גם תחום התרבות והבילוי ואלפי נתוני שירותים אבדו את פרנסתם. 

וידאו: הצהרת ראש הממשלה (מקור: לע''מ)

Posted by ‎Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו‎ on Tuesday, July 28, 2020

ראש הממשלה נתניהו: ''אנחנו פועלים בכמה וכמה חזיתות. בחזית הביטחונית עיניכם הרואות, בחזית הכלכלית הרבה פעולות בן הארכת תקופת הזכאות לדמי האבטלה, הסיוע לעסקים ולעצמאים ,המענק לאזרחי ישראל ועוד תוכניות שבדרך''. על הצהרה זו יחלקו בעלי עסקים רבים בבאר שבע, שלא ראו כמעט פיצוי לנזקים שנגרמו להם.

''בשבוע שעבר מינינו את פרופ' רוני גמזו לפרויקטור הקורונה הלאומי היום הוא יציג את התוכנית .אני מצפה מכל שרי הממשלה לתת גיבוי לתוכנית הזאת התוכנית הזאת תצליח רק עם נעבוד ביחד''.

שר הביטחון בני גנץ: " צה"ל יודע לנצח במלחמות הוא ינצח גם במלחמה זו''.

​​​​​​​שר הבריאות יולי אדלשטיין: "היום אנחנו יוצאים לקרב נוסף, אנחנו יוצאים לקרב על יסודות טובים של משרד הבריאות צה"ל ומשרדי הממשלה עם מערכת חזקה יותר עם רופאים ואחיות שנקלטים בימים אלה."
פרופ'רוני גמזו היה נחרץ: "הייתי חייב להכין את התוכנית מהר, משום שבתי החולים במצוקה ולבצע הערכת מצב ולחשוב מה אנחנו צריכים לעשות. ראינו ירידה באמון הציבור וזה גרם למצב שהמגפה עלתה.מצד הממשלה החוזה החדש הוא שקיפות,מקצועיות ,ענייניות  ושיתוף. אנחנו לא ניתן יותר יד להגבלות שאין בהן היגיון .  אני  אחראי ,אני לא אתן שיהיו כאן הגבלות שיפגעו בכלכלה ואין בהן היגיון."

המטרה -הורדת מקדם ההדבקה  r מתחת ל1 ,אנחנו יכולים לעשות את זה ביחד להקטין את ההדבקות.מקדם  ההדבקות בישראל בירידה, אנחנו כמעט שם . בתי החולים במצוקה,יכול להיות שיגיעו לאי ספיקה. אנחנו חייבים קטיעה אפקטיבית של שרשרת ההדבקה, ופה הכניסה של צה"ל חשובה מאוד והוא יטפל בזה .חייבים  ,שכל אדם במדינה ישים מסכה " גמזו נתן דוגמה של מדינות בארה"ב שעקומת הנדבקים הייתה נמוכה משום ששם התושבים הקפידו לכסות את פניהם.והוסיף:" אנחנו עדיין לא שומרים על ריחוק חברתי וזה גורם להדבקות."

מוקדם יותר  פורסם כי גמזו מקדם חלוקה של היישובים בישראל  לפי רמות תחלואה שבהתאם לה יותאמו מגבלות על התושבים והמסחר . המתווה שכונה "מודל הרמזור" טרם סוכם סופית אך מציע שבערים אדומות ,שבהן התחלואה ברמה גבוהה ביותר, יוגבלו העסקים והמסחר, בעוד שבערים הירוקות ההגבלות על הציבור יהיו קלות יותר.

תגובות

End of content

No more pages to load