• 17 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ראשי מועצות בנגב: ''חשש מתרחישי קיצון בהפגנות''

בעקבות דקירת מפגין נגד נתניהו במשמר הנגב והאלימות נגד מפגינים מהשמאל בתל אביב וירושלים, המועצות האזוריות משגרות אזהרה לתושבים מפני חשש ממשי לפגיעה בחיי אדם

הפגנת מחאה נגד הממשלה (צילום: תמיר חג'ג' / עמוד הפייסבוק האישי)

חשש מתרחישי קיצון ופגיעה במפגינים, בהפגנות המתוכננות בירושלים, תל אביב וברחי הארץ. אזהרה חמורה ויוצאת דופן מתפרסמת הערב על ידי המועצות האיזוריות, שרואים בפגיעה במפגינים ''פעמוני האזהרה מהדהדים'' ומזהירים מפני מעשי קיצון, דווקא היום, ט' באב. 

בשבוע שעבר נדקר בצווארו ניר סער, תושב קיבוץ גבים ופיזיותרפיסט הפועל ב''ש בכדורסל, בעת שהשתתף בהפגנה נגד נתניהו בצומת משמר הנגב. הדוקר, תושב שדרות, נעצר כעבור מספר ימים - אך ברשתות החברתיות בבאר שבע הוא זכה דווקא לשבחים. בהפגנה בתל אביב הוכו מפגינים על ידי חבורה קיצונית של אוהדי כדורגל. ברמת גן מפגינים נגד נתניהו רוססו בגז פלפל. המפגינים כנגד נתניהו וגם משתתפי ההפגנות של העצמאים קובלים על אכיפה משמטרתית אלימה, המכוונת כנגד המזוהים עם השמאל הישראלי.

מעט אחרי פרוץ משבר הקורונה, הזהירה המועצה הלאומית לביטחון לאומי מפני הדרדרות ישראל לגל של אלימות פוליטית, בשל המצוקה הכלכלית ההולכת ומתגברת. בין היתר, הזהירה המל''ל מפני הפרות סדר נרחבות, שייאלצו את הממשלה להטיל עוצר כללי. דובר גם על חשש מפני הצתות ומעשי ביזה. במשטרה קיים חשש ממשי כי גורמים קיצוניים עלולים לרצוח מפגינים נגד הממשלה.

על רקע זה, יצאו ראשי המועצות האיזוריות בהודעה חריגה, הבוקר, צום ט' באב: ''בימים אלה מתקיימות הפגנות סוערות בכל רחבי הארץ ולעתים קרובות נלווים אליהן  גילויים של אלימות. ייאמר מיד: אין שום פסול בהפגנות והן מעשה דמוקרטי של חופש ביטוי. 
ביקורת כן. איומים והסתה- לא ולא''. 

''כל גילויי האלימות הנלווים להפגנות, מכול צד, ראויים לגינוי ועל המשטרה החובה למגר את האלימות ולמנוע את ההידרדרות שלה לפגיעה בחיי אדם. אנו קוראים לכולנו לעשות את כל שבידינו כדי לעצור את הידרדרות המצב המדאיג''. 

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות: ''הערב ובמוצש צפויות הפגנות, ויש חשש לתרחישי קיצון. גם היום, בעיצומו של יום תשעה באב, יום התענית על חורבן הבית, שכידוע, חרב בשל שנאת חינם בין חלקי העם, גואה אותה שנאה ומאיימת שוב על הבית שלנו. את המחלוקות הלגיטימיות ואת הביקורת המוצדקת אסור שנהפוך לשנאה ולאלימות''.

תגובות

End of content

No more pages to load