• 17 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

606 חולי קורונה בב''ש, 1.768 איש בבידוד

עליה חדה במספר המבודדים בב''ש, 269 חולים מאומתים חדשים נוספו במהלך השבוע האחרון. במקום השני בנגב: נתיבות עם 189 חולים

צילום המחשה. קרדיט: Image by fernando zhiminaicela from Pixabay

מגפת הקורונה לא עוצרת בב''ש: 606 חולים מאומתים, מהם 269 שנוספו השבוע, עליה חדה במספר התושבים הנתונים בבידוד - 1,768 איש. באר שבע מובילה בדרום מספר החולים המאומתים. אחריה - נתיבות, בה 189 חולים מאומתים. במקום השלישי - רהט, עם 138 חולים מאומתים. דימונה במקום הרביעי, עם 96 חולים מאומתים.

מבחינה ארצית, הנתון החשוב הוא מקדם ההדבקה, שהוא השינוי בממוצע מאומתים חדשים שבועי, ומספר הימים להכפלת הנדבקים. הנתון הזה מראה דווקא דעיכה של המגפה ועומד על מינוס 1.0%. מקדם הדבקה של יותר מ-1 משקף מגפת מתפרצת. ירידה מתחת ל-0 מסמל דעיכה של ההדבקה. 

אבל הסיפור האמיתי בסוף שבוע זה אינו מספר חולי הקורונה, כי אם מה שנראה העימות הראשון בין פרויקטור הקורונה, פרופ' גמזו, לבין הדרג הפוליטי. מרכזי הקניות היו אמורים להיפתח בשבת, אחרי שהוכח כי להגבלה על פתיחת חנויות בשבת אין כל השלכה על מספר החולים החדשים. חנות שעובדת במהלך השבוע, אינה הופכת מדבקת יותר בשבת. בשביל חלק מהרשתות מדובר בהפסד הכנסות ניכר, שכן שבת הוא היום הפעיל ביותר מבחינתן. 

אלא שהדרג הפוליטי החליט לא לדון ולא לאשר את הפתיחה, בלחץ המפלגות החרדיות. מצב זה מוכיח כי למרות הצהרותיו של גמזו, כי השיקולים בהתנהלות משבר הקורונה יהיו מקצועיים בלבד, הפלטיטיקה מצליחה להיכנס לתוך ההחלטות. בעלי עסקים מספרים כי ההשלכה של סגירה בשבת, לאותן רשתות שקודם לכן פעלו בשבת, תהיה פיטורי עובדים או הוצאת עובדים לחל''ת

תגובות

End of content

No more pages to load