• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם פוטרה מהעבודה - בעל הדירה זרק אותה ואת בנה לרחוב

אישה מבאר שבע נזרקה מביתה, בשכונה ג', אחרי שנותרה מחוסרת עבודה ובעל הדירה לא היה מוכן לתת לה ארכה. גורמי הרווחה בעיר עורבו בטיפול

חפציה של האישה נזרקו לרחוב (צילום סלולרי)

אישה מבאר שבע, אם לילד, נזרקה הערב מביתה על ידי בעל הדירה, אחרי שלא יכלה לעמוד בתשלומי שכר הדירה. האישה ובנה הקטן הוצאו לרחוב, יחד עם מעט החפצים שהיו לה. האישה עבדה בניקיון, אך בשל משבר הקורונה אין לה עבודה. היא נזרקה לרחוב כשכל מה שנותר בכיסא הוא שטר של 50 שקל, אותו היא שומרת ''בשביל לקנות אוכל לבן שלי''.

היא פנתה באמצעות הפייסבוק לאלינור רווח אזולאי, אשר פרסמה קריאה לעזרה ב''באר שבע ביחד''. הערב, כך נראה, היא תלון אצל חברה ומחר יהיה ניסיון לסייע לה לשכור דירה בבאר שבע. בעלי הנכסים בבאר שבע אינם מוכנים להשכיר למי שלא נחשב בעיניהם כ''איכותי וחזק'' ואף דורשים ערבויות ותשלומים של שנה מראש, סכומים שמשפחות קשות יום אינן יכולים לעמוד בהן. 

על פי תחזיות האוצר, המצב הכלכלי יילך ויחמיר ככל שתימשך מגפת הקורונה והמשק הישראלי לא צפוי להתאושש לפני 2024, אפילו אם ייצמא השנה חיסון לקורונה. עד כה, כך טוענים הממשלה, הוצא סכום עתק של 200 מילארדי שקלים לסיוע, אלא שהוא לא מגיע למי שצריכים אותו באמת. מילארדי השקלים פשוט נעלמים בדרכם לנזקקים. עצמאים ועובדי פרילאנס רבים מצאו עצמם ללא פרנסה ועם פיצוי כמעט אפסי ועיקר המובטלים החדשים אינם בכירים, כי אם עובדים בשכר נמוך, ששילמו את מחיר המשבר. 

זה אינו המקרה הראשון של קריסה כלכלית מאז החל משבר הקורונה, אך המגפה הכלכלית והעובדה שהממשלה לא צליחה להעביר תקציב, מעמיד בסימן שאלה את קיומן של עמותות חברתיות רבות. האישה זקוקה כרגע לסיוע במציאת קורת גג. אלינור רווח אזולאי פנתה לגורמי רווחה בעיריה, על מנת שיסייעו. 

תגובות

End of content

No more pages to load