• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תרומת הפלסמה הכפולה של יו"ר מרכז המועצות האזוריות

שי חג'ג', ראש מועצת מרחבים וסגנו, ארמסטרונג פרג', חלו בקורונה והחלימו. השבוע הם תרמו פלסמה, בפעם השניה. בפלסמה יש נוגדנים, המסייעים להחלמתם של חולי קורונה במצב קשה

צילום: דוברות מד''א

לפני כחודשיים, נדבקו בנגיף הקורונה שי חג'ג', יו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל וראש מועצה אזורית מרחבים וסגנו, ארמסטרונג פרג'. לאחר שהחלימו, החליטו השניים לתרום פלסמה בשירותי הדם של מד"א על מנת לסייע לחולי קורונה במצב בינוני וקשה. השבוע, הגיעו השניים בפעם השנייה ותרמו פעם נוספת.
 
על חשיבות התרומה ומשמעותה, סיפרה פרופ' אילת שנער, סמנכ"לית שירותי הדם במד"א: "אנו מודים מקרב לב לשי, לסגנו ולמחלימי הקורונה אשר מגיעים ותורמים פלסמה במטרה לסייע בטיפול הרפואי של חולי הקורונה במצב בינוני וקשה במדינת ישראל. בדמם של מחלימי קורונה קיימים נוגדנים והתרומה חשובה מאוד. שירותי הדם של מד"א העבירו לבתי החולים עד כה כ-800 מנות פלסמה במהלך הקורונה ואנחנו קוראים למחלימים נוספים להגיע ולתרום".
 
יו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל וראש מועצה אזורית מרחבים שי חג'ג': "סגני ואני נדבקנו בנגיף ולשמחתי הבראנו לאחר כשבועיים. כעת, הגיע תורנו להשיב טובה ולסייע לחולים אחרים. הגענו יחד לשירותי הדם של מד"א בתל השומר כדי לתרום פלסמה, אשר עשויה להציל את חיי החולים. עשינו זאת כהוקרת תודה עמוקה ולמען בריאותם של חולים אחרים. אנו אסירי תודה ומודים למערכת הבריאות, לאנשי מד"א ולצוותים הרפואיים על מסירותם והעבודה המקצועית. שוב הוכח כי מערכת הבריאות שלנו, עם כל הקשיים, הנה מקצועית, יעילה ומבורכת באנשי מקצוע מן השורה הראשונה".
 
תרומת פלסמה הנה הליך פשוט ומציל חיים. חולי קורונה אשר הבריאו לפחות לפני שבועיים באופן מלא, מוזמנים לתרום ע"י פנייה לשירותי הדם של מד"א, בטלפון 03-9101101.
 
עבור חולי קורונה שהבריאו, מעוניינים לתרום ושאין באפשרותם להגיע עצמאית לשירותי הדם של מד"א בתל השומר או לתחנות מד"א בחיפה וירושלים, מפעיל הארגון שירות הסעות מיוחד וללא עלות. במסגרת השירות, נהגים מתנדבים יסיעו את המחלימים לאחת מנקודות ההתרמה ולאחר תרומת הפלסמה יסיעו אותם בחזרה לבתיהם.

תגובות

End of content

No more pages to load