• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נכי תאונות העבודה מופלים במענקי הקורונה, טוען יוסי דדוש

יו"ר ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל, יוסי דדוש, שלח מכתב לראש הממשלה בנושא שינוי החוק בנושא המענק הכפול

יוסי דדוש (צילום: יצמי)

"האם אנחנו לא נכים ?..." שואלים בזעם 50 אלף נכי ואלמנות נכי עבודה לנוכח ההפליה התמוהה שנוקטת הממשלה כלפיהם לעומת הנכים הכלליים ונכי צה"ל, שקיבלו הכפלה של המענק הממשלתי  במסגרת המאבק בקורונה.

לפני מספר ימים הממשלה החליטה להעניק מענק כפול למקבלי קצבאות לרבות נכי איבה, נכי צה"ל ובעלי נכות כללית. אך 50 אלף נכי ואלמנות תאונות עבודה הופקרו ונשארו עם מענק בסיסי בלבד.

יו"ר ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל, יוסי דדוש, שלח מכתב לראש הממשלה בנושא שינוי החוק בנושא המענק הכפול. בפניה כתב דדוש כי 50 אלף נכי ואלמנות תאונות עבודה הופקרו ולא נכללו ברשימת הקצבאות. "לדעתי יש בהחלטה זו מן האפליה שכן לא יעלה על הדעת כי נכה עבודה אשר אינו עובד עקב מגבלותיו לא יזכה לאותו מענק שמקבל נכה כללי, נכה פעולות איבה ונכה צה"ל"

במקביל למכתב שנשלח לראש הממשלה, נציגי ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה שוחח עם  יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני, על מנת לשנות את החוק בנושא המענק הכפול, במיוחד עבור חברי ארגון שאינם עובדים. חה"כ גפני הופתע לשמוע על כך והבטיח לבדוק את הנושא לאלתר.

דדוש מוסיף : "יש הרבה מאוד נכי עבודה שנפגעים, לא עובדים בשל משבר הקורונה, ויש מצוקה כספית מאוד קשה. אנחנו רואים אותם יום אחר יום. אנחנו מנסים לעזור בכל דרך לפונים אלינו. גם במענק הקודם לא הכניסו אותנו ולאחר לחצים שהפעלנו חברי הארגון קיבלו מענק של 500 ש"ח."

תגובות

End of content

No more pages to load